×
+421 904 258 332
(Tel: Po-Pia: 10-18hod So:9-12hod)
kontakt@krasne-saty.sk
Menu

Vyberáme šaty na stužkovú

Obdobie stužkových slávností sa pomaly, ale isto blíži. Neodmysliteľnou súčasťou stužkovej u dievčat je aj premýšľanie o tom, ako a kde si vybrať perfektné šaty. Šaty na stužkovú predstavujú pravdepodobne jednu z najväčších investícií v živote mladých dievčat. Rozhodli sme sa preto, že tento článok venujeme niekoľkým krokom, ktoré môžu pomôcť pri výbere šiat na stužkovú.

Vyberáme krásne šaty na stužkovú

1.    krok: Hľadanie inšpirácie

Hľadanie inšpirácie pri výbere šiat

Inšpirácia, inšpirácia a ešte raz inšpirácia. Pri rozhodovaní o čomkoľvek je inšpirácia veľmi prospešným pomocníkom. Čo sa týka šiat na stužkovú, preskúmajte internet – pozrite si napr. aké šaty práve nosia rôzne celebrity (na červenom koberci) alebo prelistuje pár „fashion“ magazínov, aby ste zistili čo sa Vám páči a čo naopak nie.

S prieskumom „fashion“ magazínov a dostupných obchodov resp. e-shopov (www.krasne-saty.sk) začnite čím skôr. Stáva sa totiž, že práve spoločenské a elegantné šaty či róby si vyžadujú určité úpravy na to, aby Vám perfektne sadli (u nás ich máte grátis). Naplánujte si preto výber a kúpu resp. požičanie šiat na stužkovú v dostatočnom predstihu, aby ste mali dostatok času na dokončenie prípadných zmien.

2.    krok: Správny výber šiat podľa typu postavy

Výber šiat podľa typu postavy

Šaty, ktoré si vyberiete musia dokonale sedieť Vašej postave. Ak máte napr. široké boky a úzke ramená, nie sú pre Vás vhodné obtiahnuté šaty, ktoré ešte viac zvýrazňujú boky. Keď zistíte aké má Vaše telo tvar, pomôže Vám to pri výbere akýchkoľvek šiat, nielen na stužkovú. Cielene tak budete vedieť zamaskovať niektoré partie a zároveň aj zvýrazniť tie partie, ktoré sú Vašou prednosťou. Tento krok by ste preto rozhodne nemali zanedbať. Aký máte teda typ postavy? Hruška, jablko, špendlík či presýpacie hodiny? O týchto typoch sa dočítate v našom článku – Ako si správne vybrať šaty (nielen) na stužkovú.

3.    krok: Výber farby šiat

Výber farby šiat na stužkovú

Pri výbere farby šiat záleží na farbe vlasov a odtieni Vašej pokožky. Niektoré dievčatá vyzerajú výborne v modrej farbe, iné zase v ružovej alebo fialovej. Napríklad, dievčatá s hnedými vlasmi a hnedými očami by sa mali vyvarovať žltej farbe. Dievčatá, ktorých pleť je príliš svetlá (až biela) by sa mali vyvarovať sýto až ohnivo červenej farbe šiat. Naopak dievčatá, ktoré majú tmavšiu pleť budú vyzerať v týchto farbách skvele.

4.    krok: Určite si rozpočet

Rozpočet pri kúpe šiat

Veľmi dôležité je porozmýšľať aj o tom, koľko ste ochotná investovať do kúpy spoločenských šiat. Pamätajte však nato, že k šatám je potrebné dokúpiť aj ďalšie doplnky ako napríklad – kabelka, lodičky, sponky do vlasov, bižutéria, make-up a podobne. Tieto ďalšie nákupy Vám navýšia koncovú sumu. Šaty si však nemusíte len kúpiť, môžete si ich tiež požičať, čo Vás zvyčajne vyjde oveľa lacnejšie. Okrem toho je výhodou aj to, že Vám nebudú zbytočne zavadzať v skrini a nebudete si ich musieť obliecť znova. Keďže každá dobre vieme, že obliecť si tie isté šaty dvakrát, nie je to pravé orechové.

5.    krok: Hľadanie ideálnych šiat

Hľadanie ideálnych krásnych šiat

Teraz keď už približne viete, aký typ šiat by ste chceli, začnite ich reálne hľadať. V ideálnom prípade je vhodné začať šaty hľadať mesiac až mesiac a pol pred stužkovou. Šaty nekupujte strmhlav, bez rozmýšľania. Urobte si najskôr prieskum všetkých šiat, ktoré spĺňajú Vašu predstavu, vyskúšajte ich ako Vám sedia a nechajte si čas na premyslenie.

6.    krok: Skúšanie šiat

Skúšanie krásnych šiat na stužkovú

Predstava o dokonalých šatách a šaty na figuríne sú jedna vec, druhá vec je realita a šaty na Vašej postave. Preto je dobré si každé šaty, ktoré sa Vám páčia a spĺňajú Vašu predstavu  vyskúšať. Skúšajte šaty v rôznych strihoch a štýloch, aby ste našli presne tie, ktoré vám padnú ako uliate.

7.    Krok: Kúpa vysnívaných šiat

Kúpa krásnych šiat na stužkovú

Akonáhle ste Váš výber zúžili na jeden konkrétny štýl, vyskúšajte si ďalšie šaty v tomto štýle v rôznych farbách a materiálových prevedeniach. Pri výbere materiálu majte na mysli, že lesklejšie materiály majú tendenciu zvýrazňovať krivky tela, s čím súvisí aj zvýraznenie prípadných nedostatkov, ktoré by ste inak chceli zamaskovať. Naopak šaty ušité z matných materiálov dokážu zakryť nedostatky Vašej postavy.

Na záver milé slečny, nezabúdajte, že v našej ponuke šiat na stužkovú, nájdete veľké množstvo rôznych šiat vhodných na stužkovú. Dlhé, krátke, tylové, čipkované, saténové, modré, ružové, čierne, či iné? Áno, rôzne druhy, rôzne štýly, strihy a tiež farby! Môžete nás navštíviť aj osobne v našich ateliéroch v Poprade a v Bratislave, kde sa na Vás tešia naše skvelé asistentky, ktoré Vám s výberom ochotne pomôžu. Ak sú naše ateliéry od Vášho bydliska príliš vzdialené, kontaktujte nás e-mailom a dohodnite si vyskúšanie šiat v niektorom z našich odberných miest, ktoré máme po celom Slovensku. Šaty Vám radi zašleme na vyskúšanie čo najbližšie k Vám.

Tešíme sa na Vás a pamätajte – „navždy sa zachová v pamäti stužková“ a tiež šaty, v ktorých sa predvediete. 😉