Menu

Aké šaty vybrať na stužkovú pre mamu?

12. septembra 2016

7 tipov pre mamy na stužkovú!

Krátke biele šaty s jemným kvetinovým vzorom pre mamu na stužkovúDeň na ktorý všetci starší radi spomínajú a mladí sa naň s očakávaním tešia. Áno správne máme na mysli stužkovú. Táto oslava dospelosti je prvým veľkým krokom maturantov do „dospeláckeho“ života. Stužková je dôležitá nie len pre mladých ľudí, ale aj pre ich rodičov. Nostalgicky si zaspomínajú na svoje stredoškolské časy a zrekapitulujú si 18 rokov života svojho syna, dcéry. Ak aj vás čaká stužková vašej ratolesti nemusíte mať stres z toho, čo si oblečiete, čo sa patrí a čo nie. Radi vám dáme tipy na správny výber šiat pre mamu na stužkovú.

1. Šaty Vám musia sedieť ako uliate

Šaty robia človeka a preto je správny výber šiat veľmi dôležitý. Šaty na stužkovú vám musia ako mamine dokonale sedieť, musíte sa v nich cítiť dobre a naplno si užívať slávnostný večer. Rada tancujete? Rozhodne si vyberte šaty, ktoré vám neznemožnia pohyb a neobmedzia vaše tanečné kreácie. Nezabudnite aj na výdatnú večeru, ktorá vás na stužkovej čaká a poistite sa niekoľkými milimetrami látky cez obvod pása navyše. 😉

2. Šaty na stužkovú prekonzultujte s dcérou

Na stužkovú idete ako mama, často v období doznievajúcej puberty a preto je dôležité, aby ste sa poradili pri výbere šiat aj s vašou dcérou, prípadne synom. Nechcete predsa svoje dieťa dostať znovu raz do „trápnej“ situácie, kvôli nesprávnemu výberu šiat. Spojte príjemné s užitočným a vydajte sa na lov tých správnych šiat na stužkovú spoločne. Pozrite sa na seba kritickými očami a verte, že očakávaný výsledok sa dostaví.

3. Ako mama na stužkovej zažiarte, no nezatieňte

Pri výbere šiat na stužkovú vášho dieťaťa dbajte na určitú striedmosť. Najmä čo sa týka výberu farby a doplnkov ku šatám. Na stužkovú sa pre mamu hodia šaty v pastelových, či iných menej výrazných, no aj tak stále krásnych farbách. Krémové farebné odtiene na šatách sú ako stvorené pre mamu na stužkovú. Stavte na jednoduchosť a eleganciu. Sýte farebné odtiene, krikľavé alebo výrazné vzorované šaty prenechajte maturantkám.

Jemné spoločenské šaty v krémových farbách pre mamu na stužkovú

4. Šperky na stužkovú vyberajte striedmo

Pozor na výrazné príliš blýskajúce sa doplnky. Nechcete predsa, aby ste na videu zo stužkovej žiarili viac ako vaše dieťa. Taktiež na fotografiách zo stužkovej, by ste mali vyzerať upravene, elegantne a reprezentatívne. Jemnými napichovacími perličkami do uší, perličkovým náhrdelníkom a prsteňom s perličkou rozhodne nič nepokazíte. Perly a perlové doplnky sú veľmi trendy a myslíme, že tak skoro z módy nevyjdú. Využiť ich tak môžete aj na iné spoločenské udalosti, napr. na svadbu ako svadobná mama, či oslavu.

Elegantné šaty pre mamu na stužkovú - rokmi overené

5. Od mamy na stužkovej sa očakáva decentnosť

Fakt, že sa od vás očakáva decentnosť by ste mali rešpektovať a podľa neho si vyskladať svoj „stužkársky outfit“. Šaty pre maminu na stužkovú by mali mať jemný výstrih. Vyberajte si preto šaty s lodičkovým výstrihom, prípadne s nie príliš hlbokým véčkovým výstrihom alebo siahnite po šatách s výstrihom prekrytým trendy čipkou. Vyberajte si šaty so zahalenými ramenami alebo v prípade korzetových šiat a šiat s tenkými ramienkami nezabudnite na bolerko, či štólu prekrývajúcu drobné nedokonalosti, či vyzývavejšie strihy šiat.Spoločenské šaty pre mamu na stužkovú

6. Vhodná dĺžka šiat pre mamu na stužkovú existuje

Ideálna dĺžka spoločenských šiat, ktoré sú vhodné pre mamu na stužkovú existuje. Určite to nie sú mini šaty, ktoré sú na túto udalosť maximálne nevhodné. Siahnuť by ste mali po šatách s dĺžkou mierne nad kolená, prípadne po dlhých šatách.

7. Outfit na stužkovú doplňte dokonalou vizážou

Nezabudnite na nie menej dôležitú vizáž. Ako mamina na stužkovej by ste mali pôsobiť upravene a zároveň decentne. Preto sa zverte do rúk odborníčok, ktoré vedia ako podčiarknuť ženskú krásu. Okrem make-upu nezabudnite ani na vlasy, o ktorých sa taktiež nie nadarmo hovorí, že sú korunou krásy.

Verím, že si ako mama stužkovú užijete minimálne tak, ako tú svoju. A nezabudnite v prípade, že budete potrebovať poradiť s výberom šiat sme tu pre vás! Radi budeme súčasťou týchto milých príprav.

Váš tím krásne-saty.sk

Predchadzajúci článok

Stužková

Šaty na stužkovú 2016 / 2017

Ako si vybrať šaty na stužkovú? Blíži sa ten krásny čas všetkých maturantov – stužková. Stužková je len raz za život a každé dievča chce vyzerať najkrajšie z triedy. Vhodné […]

Nasledujúci článok

Krásne spoločenské šaty do divadla
Blog

Šaty do divadla - čo sa hodí a čo nie?

Spoločenské šaty do divadla, podľa dress code Oficiálne je tu jeseň, ročné obdobie ako stvorené na čítanie kníh a kultúrne vyžitie sa. Vybrať sa do divadla, preto nie je žiadnym […]
Stužková

Šaty na stužkovú 2016 / 2017

Ako si vybrať šaty na stužkovú? Blíži sa ten krásny čas všetkých maturantov – stužková. Stužková je len raz za život a každé dievča chce vyzerať najkrajšie z triedy. Vhodné […]
Modely šiat na požičanie
Stužková

6 dôvodov prečo si požičať spoločenské šaty

Je pravda, že na každú udalosť túžite mať iné krásne spoločenské šaty? No chcete mať v šatníku miesto aj na iné kúsky? Bez problémov - šaty, vám požičiame.
Stužková

Akcia stužková 2017 - pravidlá

Zľava 30% platí: 1. na zapožičanie šiat skladom 2. len pre stužkárky (neplatí pre partnerky stužkárov, stužkárske mamy) 3. plná výška požičovného musí byť uhradená do konca akcie
Šaty pre postavu typu špendlík
Stužková

Ako si správne vybrať šaty (nielen) na stužkovú

Správny výber spoločenských, elegantných či svadobných šiat ovplyvňujú viaceré faktory, najdôležitejším však je typ vašej postavy. Zistite aká je tá vaša.