Menu

Ako si správne vybrať šaty (nielen) na stužkovú

15. septembra 2015
Šaty pre postavu typu špendlík Krásne šaty vhodné pre postavu typu špendlík.

Pomoc, stužková sa blíži a ja stále nemám šaty! S.O.S Krasne-saty.sk

Krásne šaty na stužkovúPočas nášho života sa vyskytne niekoľko situácií, kedy my ženy, máme možnosť vyzerať ako ozajstné princezné či bohyne. Mám na mysli tie situácie, kedy si na seba obliekame skutočne krásne, očarujúce, ohromujúce, dych vyrážajúce šaty. Mohla by som menovať ešte niekoľko synoným, ale podstata by bola stále tá istá.

Jednou z takýchto situácií v živote mladých dievčat je samozrejme aj stužková slávnosť. Stužková predstavuje pre dievčatá jeden z tých momentov, kedy chcú vyzerať čo najlepšie a najkrajšie. A uznajte, že najdôležitejším pomocníkom k dosiahnutiu tohto cieľa sú práve krásne šaty na stužkovú. Čo môže byť pre dievčatá končiace strednú školu viac vzrušujúcejšie ako stužková a všetky prípravy s ňou spojené? Každá slečna chce mať jednoznačne tie najkrajšie šaty na stužkovú. Nestačí si však vybrať len správnu farbu ale aj typ šiat. Práve preto si rozoberieme základné typy postáv a to, aké šaty sa ktorej postave hodia najviac. Predíďme tak spolu situácii, že si na stužkovú, či inú dôležitú udalosť vyberiete šaty, ktoré nebudú veľmi lichotiť Vašim krivkám.

Predtým ako si začnete vyberať šaty snov…

Veľmi dôležité pri správnom výbere spoločenských šiat je vedieť aký typ postavy máte. Rozlišuje sa hneď niekoľko základných typov postáv, na základe určitých charakteristických čŕt. Poďme teda spolu zistiť akou postavou disponujete práve vy.

Krásne šaty pre každý typ postavy

1. Postava typu hruška

Postava typu hruškaAk sú Vaše boky širšie ako prsia, ale zároveň sa môžete pochváliť úzkym driekom, v tom prípade máte postavu hruškovitého tvaru. Práve úzky driek je Vašou dominantou, a preto ho nezabúdajte zvýrazniť, napríklad tak, že pridáte objem do hornej časti tela, no zároveň znížite dôraz v dolnej časti. Takto vytvoríte vyváženú siluetu medzi oboma časťami tela a zdôrazníte práve úzky driek.

Čomu sa vyvarovať? Neodporúčam Vám vyberať si šaty s príliš vypasovanými (obtiahnutým) sukňami a taktiež sa vyhýbajte tzv. „over-size“ štýlom.

Na čo sa zamerať? Vypasované zvršky, strihy obopínajúce pás, „véčkové“ výstrihy, šaty bez ramienok – to je to, na čo by ste mali klásť dôraz pri výbere vhodných šiat pre Vás. Na škodu nebude ani ak sa zameriate na menšie detaily na poprsí (napr. riasenie, volány), ktoré vytvoria ten správny „balans“ Vašej postave.

Šaty pre postavu typu hruška

2. Postava typu jablko

Postava typu jablkoPre ženy s postavou pripomínajúcu jablko je charakteristické hlavne to, že prevažná časť váhy je orientovaná v strede tela. To znamená, že najkritickejšou a najproblematickejšou časťou je bruško. Okrem toho pás nie je taktiež veľmi výrazný. Čo je ale výhoda, vo väčšine prípadov dám s postavou jablka je, že sa môžu pýšiť štíhlejšími nohami.

Čomu sa vyvarovať? Strihom zvýrazňujúcim pás/driek, šatám s vodorovným pásikovým vzorom a všetkému, čo kladie dôraz na oblasť Vášho bruška.

Na čo sa zamerať? dôležité je zamaskovať problematickú partiu v oblasti bruška napríklad tým, že si „dvihnete“ pás vyššie (najčastejšie priamo pod prsia). Vyzdvihnutie pásu docielite šatami, ktoré sú tesne pod prsiami stiahnuté a zvyšok šiat je voľne padajúci. Štíhle nohy zvýraznia krátke šaty v kombináciami s vysokými topánkami.

Šaty pre postavu typu jablko

3. Postava typu presýpacie hodiny

Postava typu presypacie hodinyAk ste „majiteľkou“ tohto typu postavy, dá sa povedať, že máte vyhraté. Postava v tvare presýpacích hodín je snom takmer každej ženy. Považuje sa za ideál ženskej postavy, pretože pri tomto type nie je nutné niečo maskovať. Ba naopak, radšej zvýrazňovať. Tieto postavy majú proporcie prirodzene vyvážené. To znamená, že poprsie a boky sú priamoúmerné, a taktiež horná časť tela je v rovnováhe s dĺžkou nôh. Telo v tvare presýpacích hodín je charakteristické najmä štíhlym driekom, ktorý predstavuje dominantu tela, na ktorú sa treba zamerať.

Čomu sa vyvarovať? Vyvarujte sa dolly sukniam, „over-size“ štýlom a tiež beztvarým strihom šiat.

Na čo sa zamerať? Zamerajte sa najmä na vypasované zvršky, véčkové výstrihy a vyberajte si dlhé šaty, ktoré lemujú celú dĺžku Vašej postavy, vďaka ním sa Vám podarí zvýrazniť Váš driek, boky a prsia.

Šaty pre postavu typu presýpacie hodiny

4. Postava typu špendlík

Postava typu spendlikPostavu v tvare špendlíka je možné definovať najmä väčšími prsiami, ktoré sa môžu zdať neprimerané k zvyšku tela. Znamená to, že najväčší objem je situovaný v oblasti pŕs, pričom zvyšok tela (boky a nohy) je štíhlejší. Pás taktiež nie je veľmi výrazný, je len ľahko tvarovaný. „Špendlíkové“ postavy majú zväčša širšie ramená a chrbát. Kľúčom k úspechu pri tomto type postavy je upriamiť pozornosť na boky – zvýrazniť ich, dodať im trošku „objemu“, teda aby pôsobili priamoúmernejšie k hornej časti tela.

Čomu sa vyvarovať? Určite sa vyhnite šatám s tzv. špagetovými ramienkami a šatám bez ramienok, ďalej červenú dajte aj detailom v oblasti hrudníka ako napr. volániky a viacnásobné riasenia, pretože tým ešte viac zvýraznite a upriamite pozornosť na časť tela, ktorú máte proporčne najväčšiu.

Na čo sa zamerať? Zamerajte sa najmä na véčkové alebo účkové výstrihy, ktoré Vášmu dekoltu prospejú viac ako strihy s len veľmi malým, prípadne žiadnym výstrihom, kedy by Vaše prsia pôsobili ešte objemnejšie. Bokom, ktorým potrebujete dodať objem, pomôžu riasené šaty so sukňou v tvare písmena A.

Šaty pre postavu typu špendlík

Dúfam, že vyššie uvedené riadky Vám pomohli zistiť akú postavu máte a na konkrétne typy šiat (nielen) na stužkovú z našej ponuky, sa môžete prekliknúť cez obrázok. Vďaka nám nájdete očarujúce šaty na stužkovú či inú spoločenskú udalosť, presne na Váš typ postavy bez problémov.

Tak čo? Vybrali ste si? V našom internetovom obchode nájdete ešte mnoho viac krásnych šiat vhodných nielen na stužkovú. Ak si však nie ste istá so správnym výberom šiat, neváhajte nás kontaktovať v chate na e-shope, cez e-mail: kontakt@krasne-saty.sk alebo na Facebook – krasnesaty. S radosťou Vám pomôžeme nájsť tie najkrajšie šaty priamo pre Vás.

Predchadzajúci článok

Vitajte na blogu krasne-saty.sk
Blog

Začíname blogovať

Krásne-šaty.sk začínajú blogovať, vďaka čomu sa dozviete o nich všetko potrebné a všetky informácie nájdete na jednom mieste - na blogu.

Nasledujúci článok

Vyberáme krásne šaty na stužkovú
Blog

7 krokov k výberu šiat

Aj vy máte niekedy problém s výberom šiat? Krásne-šaty.sk vám poradia ako si správne vybrať spoločenské šaty a čo všetko je potrebné pri výbere riešiť a ako postupovať.
Stužková

Akcia stužková 2017 - pravidlá

Zľava 30% platí: 1. na zapožičanie šiat skladom 2. len pre stužkárky (neplatí pre partnerky stužkárov, stužkárske mamy) 3. plná výška požičovného musí byť uhradená do konca akcie
Stužková

Aké šaty vybrať na stužkovú pre mamu?

7 tipov pre mamy na stužkovú! Deň na ktorý všetci starší radi spomínajú a mladí sa naň s očakávaním tešia. Áno správne máme na mysli stužkovú. Táto oslava dospelosti je […]
Stužková

Šaty na stužkovú 2016 / 2017

Ako si vybrať šaty na stužkovú? Blíži sa ten krásny čas všetkých maturantov – stužková. Stužková je len raz za život a každé dievča chce vyzerať najkrajšie z triedy. Vhodné […]
Modely šiat na požičanie
Stužková

6 dôvodov prečo si požičať spoločenské šaty

Je pravda, že na každú udalosť túžite mať iné krásne spoločenské šaty? No chcete mať v šatníku miesto aj na iné kúsky? Bez problémov - šaty, vám požičiame.