×
+421 904 258 332
(Tel: Po-Pia: 10-18hod So:9-12hod)
kontakt@krasne-saty.sk
Menu

Správne zmeranie sa = základ perfektne sediacich šiat

Zaujali Vás v našej ponuke niektoré z nádherných spoločenských šiat, ale nebývate v blízkosti našich kamenných pobočiek? Neberte to ako problém. Máme pre Vás riešenie, pri ktorom je základom úspechu práve správne zmeranie sa. Okrem kamenných pobočiek totiž môžete využiť aj viaceré odberné miesta. Poradíme vám, ako sa máte správne zmerať, aby Vám spoločenské šaty perfektne sadli. 

Video krásne-šaty.sk ako sa správne zmerať

V krátkom videu Vám názorne predvedieme meranie v praxi, keďže raz vidieť a počuť, je lepšie ako 100x čítať. 😉

 

Pri výbere spoločenských šiat je teda veľmi dôležité, aby ste aj vy vedeli svoje presné miery. Preto vezmite do rúk krajčírsky meter a jednoducho sa zmerajte. Nezabudnite, že v tomto prípade sú tromi najdôležitejšími partiami Vášho tela – hrudník, pás a boky. Okrem nich potrebujete zistiť aj štvrtú mieru, ktorou je vami potrebná dĺžka šiat. V prípade, že neviete ako na to, radi Vám pomôžeme.

„Ako si mám správne zmerať miery?“

Dlhé spoločenské exkluzívne čipkované šatyPri zisťovaní Vašich mier je najideálnejšie, ak sa budete merať v spodnom prádle, prípadne v čo najtenšej vrstve oblečenia, aby nedošlo k skresleniu Vašich mier. Taktiež dajte pozor nato, aby ste pri meraní nezadržovali dych alebo nesťahovali bruško. Keďže ide o presné miery a nie o tie, ktoré možno na pohľad vyzerajú krajšie, ale v konečnom výsledku sú skreslené. Mohlo by sa potom stať, že vám šaty budú napr. príliš úzke a budete sa v nich cítiť nepohodlne.

1. Obvod hrudníka

Prvou dôležitou mierou je obvod hrudníka, ten je potrebné zmerať v najširšej časti Vášho poprsia. Najlepšie bude, ak sa budete merať pred zrkadlom, ak nemáte možnosť, aby Vás zmeral niekto iný. Platí to pri meraní všetkých partií, čím sa uistíte, že máte meter v rovine.

2. Obvod pásu

Druhou dôležitou mierou je obvod pásu, ktorý by ste mali merať v najužšej časti Vášho trupu, čo predstavuje približne 5 cm nad pupkom.

3. Obvod bokov

Treťou dôležitou mierou je obvod bokov, ktorý zmeriate tak, že sa postavíte s oboma nohami spolu a meter priložíte na miesto na bokoch, ktoré je najširšie.

4. Dĺžka od ramena po zem (doležité pre dlhé šaty)

Poslednou dôležitou mierou je dĺžka šiat. Tú odmeriate jednoducho tak, že meter priložíte k ramenu a natiahnete ho až po zem, pričom musí prechádzať cez prsia.

Pozor tento údaj v sebe neobsahuje výšku podpätku. Zadáva sa samostatne.

5. Výška podpätku (doležité pre dlhé šaty)

Pri dĺžke šiat je potrebné zohľadniť aj výšku opätku, aby sa nestalo, že Vám šaty budú krátke. Preto ak máte topánky, ktoré predpokladáte, že si na udalosť k šatám obujete, tak ich výšku nám pri objednávke uveďte.

 

... a teraz hor sa do merania, objednávania a skúšania šiat. Garantujeme Vám, že z nášho výberu krásnych šiat si určite vyberiete Vaše vysnívané šaty, ktoré vám sadnú ako uliate. S výberom správnych spoločenských šiat Vám môže pomôcť aj určenie si typu vašej postavy. Typom postavy a správnemu výberu šiat sme sa venovali v článku Ako si správne vybrať šaty (nielen) na stužkovú.