Menu

Ako si správne zmerať miery

17. novembra 2015
Ako sa správne odmerať Ako sa správne odmerať tak, aby vám šaty sadli ako uliate

Správne zmeranie sa = základ perfektne sediacich šiat

Zaujali Vás v našej ponuke niektoré z nádherných spoločenských šiat, ale nebývate v blízkosti našich kamenných pobočiek? Neberte to ako problém. Máme pre Vás riešenie, pri ktorom je základom úspechu práve správne zmeranie sa. Okrem kamenných pobočiek totiž môžete využiť aj viaceré odberné miesta. Poradíme vám, ako sa máte správne zmerať, aby Vám spoločenské šaty perfektne sadli. 

Video krásne-šaty.sk ako sa správne zmerať

V krátkom videu Vám názorne predvedieme meranie v praxi, keďže raz vidieť a počuť, je lepšie ako 100x čítať. 😉

 

Pri výbere spoločenských šiat je teda veľmi dôležité, aby ste aj vy vedeli svoje presné miery. Preto vezmite do rúk krajčírsky meter a jednoducho sa zmerajte. Nezabudnite, že v tomto prípade sú tromi najdôležitejšími partiami Vášho tela – hrudník, pás a boky. Okrem nich potrebujete zistiť aj štvrtú mieru, ktorou je vami potrebná dĺžka šiat. V prípade, že neviete ako na to, radi Vám pomôžeme.

„Ako si mám správne zmerať miery?“

Dlhé spoločenské exkluzívne čipkované šatyPri zisťovaní Vašich mier je najideálnejšie, ak sa budete merať v spodnom prádle, prípadne v čo najtenšej vrstve oblečenia, aby nedošlo k skresleniu Vašich mier. Taktiež dajte pozor nato, aby ste pri meraní nezadržovali dych alebo nesťahovali bruško. Keďže ide o presné miery a nie o tie, ktoré možno na pohľad vyzerajú krajšie, ale v konečnom výsledku sú skreslené. Mohlo by sa potom stať, že vám šaty budú napr. príliš úzke a budete sa v nich cítiť nepohodlne.

1. Obvod hrudníka

Prvou dôležitou mierou je obvod hrudníka, ten je potrebné zmerať v najširšej časti Vášho poprsia. Najlepšie bude, ak sa budete merať pred zrkadlom, ak nemáte možnosť, aby Vás zmeral niekto iný. Platí to pri meraní všetkých partií, čím sa uistíte, že máte meter v rovine.

2. Obvod pásu

Druhou dôležitou mierou je obvod pásu, ktorý by ste mali merať v najužšej časti Vášho trupu, čo predstavuje približne 5 cm nad pupkom.

3. Obvod bokov

Treťou dôležitou mierou je obvod bokov, ktorý zmeriate tak, že sa postavíte s oboma nohami spolu a meter priložíte na miesto na bokoch, ktoré je najširšie.

4. Dĺžka od ramena po zem (doležité pre dlhé šaty)

Poslednou dôležitou mierou je dĺžka šiat. Tú odmeriate jednoducho tak, že meter priložíte k ramenu a natiahnete ho až po zem, pričom musí prechádzať cez prsia.

Pozor tento údaj v sebe neobsahuje výšku podpätku. Zadáva sa samostatne.

5. Výška podpätku (doležité pre dlhé šaty)

Pri dĺžke šiat je potrebné zohľadniť aj výšku opätku, aby sa nestalo, že Vám šaty budú krátke. Preto ak máte topánky, ktoré predpokladáte, že si na udalosť k šatám obujete, tak ich výšku nám pri objednávke uveďte.

 

... a teraz hor sa do merania, objednávania a skúšania šiat. Garantujeme Vám, že z nášho výberu krásnych šiat si určite vyberiete Vaše vysnívané šaty, ktoré vám sadnú ako uliate. S výberom správnych spoločenských šiat Vám môže pomôcť aj určenie si typu vašej postavy. Typom postavy a správnemu výberu šiat sme sa venovali v článku Ako si správne vybrať šaty (nielen) na stužkovú.

Predchadzajúci článok

Spoločenské šaty, v ktorých zažiarite
Blog

Krásne spoločenské šaty = záruka neodolateľnosti

Spoločenské šaty sú jednoducho úžasné. Prečo šaty milujeme nielen my, ale aj naši muži? Aký pozitívny vplyv majú na naše zdravie?

Nasledujúci článok

Odberné miesta - krásne-šaty.sk
Blog

9 krokov k požičaniu a kúpe krásnych šiat

Krásne šaty si môžete vyskúšať nie len v kamennej predajni ale tiež v odbernom mieste, v krátkych bodoch zistíte postup skúšania pre požičanie, či kúpu šiat.
Dress code
Blog

Šaty na ples 2017

Aké šaty si vybrať na ples? Plesová sezóna je za rohom a to pre nás dámy znamená, milú povinnosť. Vybrať si tie najkrajšie plesové šaty, v ktorých pretancujeme celú noc. Na plese […]
Krásne-šaty.sk v Bratislave
Blog

Krásne šaty majú ateliér v Bratislave

Krásne šaty už aj v Bratislave! Rozrastáme sa! K ateliéru na východe Slovenska v Poprade sme otvorili nový ateliér na západe, rovno v hlavnom meste – v Bratislave, na Krížnej ulici. […]
Stužková

Akcia stužková 2017 - pravidlá

Zľava 30% platí: 1. na zapožičanie šiat skladom 2. len pre stužkárky (neplatí pre partnerky stužkárov, stužkárske mamy) 3. plná výška požičovného musí byť uhradená do konca akcie
Čím tmavšie vlasy tým svetlejšie šaty
Blog

Výber farby šiat, podľa farby vlasov

Aké šaty k blond, čiernym, hnedým, či ryšavým vlasom? Prečo by sme si neskomplikovali to, čo už je dosť komplikované, však? Jednotlivé kúsky v šatníku ladíme nie len medzi sebou, […]
Blog

Ako vybrať šaty pre svadobnú mamu?

Aké šaty si mám obliecť? Budem svadobná mama Svadba je významná udalosť nie len pre mladomanželov, ale aj pre ich rodičov. Svadobné mamy zvyčajne pripisujú svadobnému dňu rovnakú vážnosť ako […]
Blog

Ako vybrať šaty pre družičku?

Budem družička, aké šaty mám zvoliť? Družička je v poradí hneď druhá dáma na svadbe, na ktorú sa najviac upriamujú pohľady svadobných hostí. Šaty pre družičku musia byť jedným slovom […]
Ako vybrať svadobné šaty
Blog

Aké svadobné šaty si vybrať?

Aký typ svadobných šiat zvoliť? Svadobné prípravy v plnom prúde a vy ste sa dostali k výberu svadobných šiat? Super! Pre ženu a zároveň nevestu je to jeden zo zlomových […]
Žltá farba vo svete módy a šiat
Blog

Energická žltá farba vo svete módy a šiat

Spoločenské šaty v žltej farbe, vďaka ktorým budete zaručene originálna. Ako na nás vplýva žltá farba na oblečení a aký odtieň si vybrať?
Blog

Družičkovské trendy pre rok 2019

Vyzerá to, že dni kedy sa družičky obliekali rovnako sú pomaly, ale isto preč. Jeden strih, ktorý nikdy nepristane úplne všetkým nahrádzajú čím ďalej pestrejšie a rozmanitejšie kombinácie. Čím ďalej […]
Blog

Popolnočné šaty pre nevestu, aké si vybrať?

Popolnočné šaty pre nevestu, sú veľmi dôležité, aké si máte vybrať? Spísali sme pre vás 6 dôležitých rád a tipov, tak príjemné čítanie.