×
+421 904 258 332
(Tel: Po-Pia: 10-18hod So:9-12hod)
kontakt@krasne-saty.sk
Menu

Budem družička, aké šaty mám zvoliť?

Družička je v poradí hneď druhá dáma na svadbe, na ktorú sa najviac upriamujú pohľady svadobných hostí. Šaty pre družičku musia byť jedným slovom – dokonalé, tak isto ako svadobné šaty pre nevestu. Budete družička alebo sa chystáte obliecť vaše družičky? Tento dôležitý výber rozhodne nenechávajte na náhodu. Radi vám pri ňom budeme asistovať minimálne týmto článkom a maximum pre vás spravíme v jednej z našich kamenných predajní, v e-shope alebo v niektorom z odberných miest Krásne-šaty.sk.

Dlhé pastelovo modré šaty pre družičky

Družička alebo viaceré družičky?

Flitrované zlate šaty pre družičkyNa začiatok je na mieste otázka koľko družičiek bude na svadbe? Len jedna alebo viaceré? Fenomén viacerých družičiek na svadbe je obľúbený najmä v zahraničí a u tých dám, ktoré majú viacero dobrých priateliek, či sestier a nechcú ukrivdiť ani jednej. Môžeme sa na to pozrieť aj z praktického hľadiska. Keďže každá nevesta sníva o dokonalej svadbe máme za to, že viac družičiek = viac pravých rúk nevesty a to predsa nemôže byť na škodu. V prípade jednej družičky na svadbe je rozhodovanie o výbere šiat o niečo jednoduchšie. Trendom je totiž zladiť viaceré družičky do rovnakých modelov šiat, šiat z rovnakých látok alebo v rovnakých farbách. Určite nám dáte za pravdu, že niekedy je umenie dosiahnuť rovnaký názor na šaty u viacerých žien. My však predpokladáme, že vy to zvládate a výsledný výber bude okúzľujúci.

Vedeli ste o tom že družičky…?

Úlohou družičky bolo pôvodne zmiasť zlých duchov, ktorí si ju mali pomýliť s nevestou. Družička mala byť teda čo najpodobnejšia neveste. Dnes tomu tak celkom nie je. Vašou prioritou by malo byť nekonkurovať neveste a byť iná. Šaty pre družičku by mali spĺňať predstavy nevesty a zároveň samotnej družičky. Takže sa pravdepodobne nevyhnete kompromisom. Posledné slovo by však mala mať nevesta, veď je to predsa jej veľký deň D.

Červené šaty pre družičky

Akú zvoliť dĺžku šiat pre družičku?

Družičky najčastejšie preferujú dlhé šaty, ktoré dokonale ladia so šatami nevesty. S dlhými šatami padavého materiálu strihanými pod prsiami rozhodne nič nepokazíte. Či už pôjde o štíhlu alebo plnoštíhlu družičku určite v nich bude vyzerať očarujúco.

Krémové a pastelové šaty pre družičky

Ak sa však chystáte na letnú svadbu a preferujete kratšie dĺžky šiat určite sa porozhliadnite po šatách tesne pod alebo nad kolená. Táto dĺžka je na svadbu vhodná a nepôsobí príliš vyzývavo. Najkrajšie vyniknú krátke vintage šaty s honosnou sukňou alebo šaty zvýrazňujúce pás a so sukňou „áčkového“ strihu. Takéto modely šiat pôsobia hravo, uvoľnene a sú vysoko kontrastné k svadobným šatám.

Krátke šaty pre družičky

Aký strih šiat vybrať pre družičku?

Trendy sú šaty strihané pod prsiami, ktoré efektne prekryjú nedokonalosti na každej postave. Taktiež šaty so sukňami „áčkového“ strihu, ktoré sú voľné, vzdušné a pohodlné. Vhodným strihom šiat môžete krásne zvýrazniť krivky, na ktoré ste hrdá. Pri zvýraznení dekoltu však pozor, výstrih na šatách by nemal byť príliš vyzývavý, predsa len ide o oficiálnu udalosť. Strih šiat je zradný v prípade, že chcete obliecť do rovnakého modelu šiat družičky rôznych typov postáv. Nie všetkým družičkám musí svedčať jeden a ten istý strih, preto je pre takýto prípad vhodné zvoliť šaty rôznych strihov ušité z jedného materiálu, či jednej farby. Môžete sa pohrať napr. s úpravou viazania šiat, ktorú hravo zvládajú aj naše šikovné krajčírky.

Vínovo červené šaty pre družičky

Akú farbu šiat pre družičky zvoliť?

Pri výbere farby šiat pre družičky, vyberajte skôr:

 • jednofarebné šaty, ako výrazné vzorované šaty,
 • šaty tón v tóne, ako v rozdielnych sýtych farebných odtieňoch,
 • vo farbách ktoré spolu ladia alebo v rovnakých farbách.

Pastelovo ružové šaty pre družičky

Uznávame, že výber správnej farby šiat dá niekedy naozaj zabrať. Pri výbere farby šiat pre družičky je však hneď viacero záchytných bodov, od ktorých sa môžete odraziť. Je vhodné, ak šaty pre družičky ladia s:

 • nevestou,
 • svadobnou kyticou
 • svadobnou výzdobou, či
 • ročným obdobím, v ktorom sa svadba odohráva – my odporúčame:
  • pre družičky na jarnú svadbu jemné ružové alebo fialové šaty,
  • na letnú svadbu energické žlté alebo červené šaty,
  • na jesennú svadbu oranžové alebo zelené šaty a
  • na zimnú svadbu modré alebo vínovo červené šaty.

Dlhé zelené šaty pre družičky

Vo „svete družičiek“ sú v súčasnosti trendy najmä pastelové odtiene ružovej, oranžovej, krémovej, modrej či tyrkysovej farby. Ak si však vaša svadba vyžaduje sýte farebné odtiene nebojte sa ísť do výrazných sýtych farieb. Očarujúca je sýto bordová, fialová, modrá, či žltá. Pokiaľ možno vyhnite sa bielej farbe, v ktorej môže byť výhradne nevesta a tiež čiernej farbe.

Dlhé modré krásne šaty pre družičky

Dokonalé šaty pre družičky?

Dokonalé šaty pre družičky sú tie, ktoré zaujmú ale nestrhnú celú pozornosť. Také v ktorých sa budete cítiť príjemne, pohodlne, jedinečne a zároveň očarujúco po celý svadobný deň. Preto si vyberajte šaty z kvalitných materiálov a takých strihov, ktoré vám umožnia sa voľne pohybovať a pomáhať neveste.

Spokojné zákazníčky družičky krásne-šaty.sk

Tím Krásne-šaty.sk vám praje úspešný výber, ktorého budeme radi súčasťou a následne peknú zábavu.
P.S.: slobodné družičky nezabudnite chytať kyticu 😉

Pastelovo modré šaty pre družičky