Menu

Ako vybrať šaty pre svadobnú mamu?

28. marca 2019

Aké šaty si mám obliecť? Budem svadobná mama

Svadba je významná udalosť nie len pre mladomanželov, ale aj pre ich rodičov. Svadobné mamy zvyčajne pripisujú svadobnému dňu rovnakú vážnosť ako ich dcéra nevesta, či syn ženích. Šaty pre svadobnú mamu vôbec nemusia vyzerať nezáživne a obyčajne. Každá svadobná mama môže vyzerať mlado a sviežo práve vďaka rôznym modelom, strihom, či farbám šiat. Budete svadobnou mamou a určite máte množstvo otázok o tom, aké šaty sú pre vás na svadbu vášho syna, či dcéry vhodné. My vám vyberanie medzi množstvom šiat uľahčíme a radi vám zodpovedáme všetky dôležité otázky, pričom nezabudneme ani na to čo sa patrí podľa etikety, spolu s fotografiami šiat, na ktoré stačí kliknúť a dozviete sa viac.

Šaty pre svadobné mamy – dôležité fakty pri ich výbere

 1. Za každých okolností by malo ísť o elegantné šaty. Preto je potrebné vybrať ten správny strih, farbu a tiež materiál.
 2. Nezabúdajte na vaše pohodlie. Nastupovanie do auta je zvyčajne nevyhnutnosťou a aké by to bolo, ak by vás šaty obmedzili pri objatí mladomanželov? Veru nič moc. Preto pozor na vhodnú veľkosť šiat, chcete predsa, aby ste sa cítili fajn aj po svadobnej večeri. 😉
 3. Šaty pre svadobné mamy by mali byť taktiež nadčasové. Nebojte sa, nemusia byť podľa posledných módnych výstrelkov stačia, ak budú elegantné.
 4. Siahajte po takých šatách, ktoré sa budú dobre kombinovať s doplnkami, topánkami, bolerkom, sakom, či štólou. Najlepšie je preto voliť šaty v jednej farbe, či vo viacerých farebných odtieňoch jednej farby, ktoré sa zvyčajne ľahšie kombinujú ako prílišne prekombinované viacfarebné šaty.
 5. Myslite taktiež na to, aby ste mali váš outfit premyslený do akéhokoľvek počasia.
 6. Ani svadobné mamy nie sú výnimkou pri fráze „Menej je niekedy viac“, najmä čo sa týka doplnkov. Pamätajte, čím prezdobenejšie šaty, tým menší počet jemnejších doplnkov a naopak.
 7. Ako svadobná mama by ste mali vyzerať pekne, jemne a elegantne. Nie priveľmi prečačkane, keďže pozornosť má byť venovaná hlavne mladomanželom.

Šaty pre svadobné mamy podľa typu postavy

Vzhľadom na fakt, že u nás nájdete modely šiat vo veľkostiach od 32 až po 52, si každá svadobná mama nájdete tie svoje „pravé“. Každá žena predsa presne vie, ktoré nedostatky na svojej postave chce zakryť a priveľmi na ne neupozorňovať. S ohľadom na to, je potrebné vyberať aj rôzne strihy a materiály šiat. Svadobným mamám plnoštíhlej postavy zvyčajne pristanú dlhé šaty, komplety a kostýmy. Najlepším riešením pre všetky typy postáv sú zavinovacie šaty, ktoré vhodne zvýraznia krivky ženskej postavy a riasením na správnych miestach dokážu zakryť prípadné nedostatky. S riasením však opatrne, aby postavu vyvážilo a nepridalo jej na objeme. Téme správneho výberu šiat podľa typu postavy sme sa bližšie venovali v článku Ako si správne vybrať šaty (nielen) na stužkovú.

A čo vhodná dĺžka šiat pre svadobnú mamu?

Vhodná dĺžka šiat je podľa uváženia každej dámy. Nosia sa slávnostné dlhé šaty pre svadobnú mamu až po zem, ale i krátke spoločenské šaty s dĺžkou pár centimetrov pod, či nad kolená. Tato dĺžka je vkusná a elegantná. Vhodné sú aj sukňové kostýmy, keďže svadobné mamy sú zvyčajne dámy v najlepších rokoch. V žiadnom prípade však neodporúčame siahať po príliš krátkych, vyzývavých minišatách. Dôležitým kritériom pri výbere šiat je aj to, aby svadobnú mamu neobmedzovali pri chôdzi, tanci, či sedení a cítila sa počas celého svadobného dňa príjemne a pohodlne.

Svadobná mama a jej zladenie so ženíchom a nevestou

Svadobné mamy sú najviac na očiach svadobčanov hneď po neveste a ženíchovi. Preto je prijateľné a pekné, ak je s nimi zladená.

 • Ak má nevesta snehobiele svadobné šaty, potom môže mať svadobná mama šaty akejkoľvek farby okrem bielej. Bielej je potrebné sa vyvarovať za každej okolnosti.
 • Ak budú nevestine šaty krémovej farby, šaty svadobnej mamy s nimi budú pekne ladiť, v prípade, že budú hnedé, fialové, pistáciovo zelené, či malinové.
 • Ak bude mať ženích sivý oblek, svadobná mama by sa mala vyvarovať šatám hnedej, či béžovej farby.

Doplnky pre svadobnú mamu

Správne doplnky dokážu divy, práve vďaka nim môže svadobná mama podčiarknuť svoj luxusný alebo nenápadný outfit. Nezabudnite preto na kabelku, šperky a uzavreté lodičky.

 • K jednoduchým šatám sú vhodné výraznejšie a zaujímavejšie doplnky.
 • K výrazným a extravagantným šatám naopak jemnejšie doplnky.
 • Z obuvi siahajte po elegantných topánkach s vyšším opätkom, pričom ideálna výška opätkov pre svadobnú mamu je sedem až desať centimetrov. Nie však za každú cenu, aby sa svadba nestala premiérovým miestom pre vysoké topánky na jej nohách.
 • Momentálne sú trendy listové kabelky do ruky alebo iné malé spoločenské kabelky s tenkým ramienkom alebo retiazkou na plece.
 • A nezabudnite, už dávno neplatí, že topánky musia byť zladené s kabelkou. Dôležité je celkové zladenie celého outfitu.

Kde zohnať šaty pre svadobnú mamu?

Každá svadobná mama môže zvoliť hneď viacero možností, ako si zaobstará šaty podľa svojich predstáv. My ponúkame spoločenské a elegantné šaty vo veľkostiach 32 – 52. Šaty si môžete vyskúšať v kamenných pobočkách, či v odberných miestach.

 1. Šaty pre svadobné mamy predávame – či už prostredníctvom internetového obchodu alebo kamenných predajní v Bratislave a v Poprade.
 2. Šaty pre svadobné mamy požičiavame – táto možnosť vás bude stáť o niečo menej a v prípade, že šaty potrebujete naozaj len na jednu udalosť, nebudú vám zbytočne zaberať miesto v šatníku.
 3. Šaty pre svadobné mamy šijeme na mieru – podľa aktuálnej ponuky šiat, ktoré nájdete v našom internetovom obchode, ide napr. požiadanie zmeny farby šiat, či ušitia šiat presne na mieru.
 4. V prípade potreby vám zabezpečíme drobné krajčírske úpravy šiat tak, aby ste boli maximálne spokojná.

Radi vám dopomôžeme k tomu, aby ste boli neprehliadnuteľnou svadobnou mamou, ktorá sa bude cítiť pohodlne a štýlovo po celý svadobný deň.

Predchadzajúci článok

Blog

Popolnočné šaty pre nevestu, aké si vybrať?

Popolnočné šaty pre nevestu, sú veľmi dôležité, aké si máte vybrať? Spísali sme pre vás 6 dôležitých rád a tipov, tak príjemné čítanie.

Nasledujúci článok

Blog

Družičkovské trendy pre rok 2019

Vyzerá to, že dni kedy sa družičky obliekali rovnako sú pomaly, ale isto preč. Jeden strih, ktorý nikdy nepristane úplne všetkým nahrádzajú čím ďalej pestrejšie a rozmanitejšie kombinácie. Čím ďalej […]
Ako vybrať svadobné šaty
Blog

Aké svadobné šaty si vybrať?

Aký typ svadobných šiat zvoliť? Svadobné prípravy v plnom prúde a vy ste sa dostali k výberu svadobných šiat? Super! Pre ženu a zároveň nevestu je to jeden zo zlomových […]
Dress code
Blog

Šaty na ples 2017

Aké šaty si vybrať na ples? Plesová sezóna je za rohom a to pre nás dámy znamená, milú povinnosť. Vybrať si tie najkrajšie plesové šaty, v ktorých pretancujeme celú noc. Na plese […]
Žltá farba vo svete módy a šiat
Blog

Energická žltá farba vo svete módy a šiat

Spoločenské šaty v žltej farbe, vďaka ktorým budete zaručene originálna. Ako na nás vplýva žltá farba na oblečení a aký odtieň si vybrať?
Čím tmavšie vlasy tým svetlejšie šaty
Blog

Výber farby šiat, podľa farby vlasov

Aké šaty k blond, čiernym, hnedým, či ryšavým vlasom? Prečo by sme si neskomplikovali to, čo už je dosť komplikované, však? Jednotlivé kúsky v šatníku ladíme nie len medzi sebou, […]
Blog

Družičkovské trendy pre rok 2019

Vyzerá to, že dni kedy sa družičky obliekali rovnako sú pomaly, ale isto preč. Jeden strih, ktorý nikdy nepristane úplne všetkým nahrádzajú čím ďalej pestrejšie a rozmanitejšie kombinácie. Čím ďalej […]
Blog

Popolnočné šaty pre nevestu, aké si vybrať?

Popolnočné šaty pre nevestu, sú veľmi dôležité, aké si máte vybrať? Spísali sme pre vás 6 dôležitých rád a tipov, tak príjemné čítanie.
Krásne-šaty.sk v Bratislave
Blog

Krásne šaty majú ateliér v Bratislave

Krásne šaty už aj v Bratislave! Rozrastáme sa! K ateliéru na východe Slovenska v Poprade sme otvorili nový ateliér na západe, rovno v hlavnom meste – v Bratislave, na Krížnej ulici. […]
Blog

Ako vybrať šaty pre družičku?

Budem družička, aké šaty mám zvoliť? Družička je v poradí hneď druhá dáma na svadbe, na ktorú sa najviac upriamujú pohľady svadobných hostí. Šaty pre družičku musia byť jedným slovom […]
Stužková

Akcia stužková 2017 - pravidlá

Zľava 30% platí: 1. na zapožičanie šiat skladom 2. len pre stužkárky (neplatí pre partnerky stužkárov, stužkárske mamy) 3. plná výška požičovného musí byť uhradená do konca akcie