×
+421 904 258 332
(Tel: Po-Pia: 10-18hod So:9-12hod)
kontakt@krasne-saty.sk
Menu

Šaty pre krstnú mamu a mamičku na krstiny

Privítanie bábätka je veľkou a radostnou udalosťou pre každú rodinu. Všetci a najmä mamička bábätka túžia po krásnom bezchybnom, príjemnom dni v kruhu najbližších. Dieťatko sa oficiálne privíta buď medzi veriacimi v kostole alebo v obci na obecnom, či v meste na mestskom úrade. Čo si však máte obliecť? Ešte, že existuje etiketa oblečenia na krst.

Čo si obliecť na krst

Ako sa obliecť na krstiny?

Krst bábätka je slávnostná udalosť, preto by aj vaše oblečenie malo vyžarovať niečo viac, ako bežný odev. Na krst sú ako stvorené spoločenské šaty, prípadne pre extravagantnejšie mamičky a krstné mamy trendy overal. Ak preferujete skôr sukňu, kombinujte ju so slávnostnou blúzkou alebo siahnite rovno po sukňovom kostýme. Ak však neobľubujete šaty a sukne nezúfajte, ešte stále môžete siahnuť po nohavicovom kostýme, či elegantných nohaviciach so slávnostným topom. My preferujeme na krst spoločenské šaty, preto sa im bližšie aj venujeme. Na úvod pre vás vyberáme tieto krátke šaty:

Krátke šaty na krst

Farba a materiál šiat na krst

Ak sa chystáte na krstiny ako krstná mama alebo mamička bábätka vyhnite sa vyzývavým a neónovým farbám, ktoré by na vás zbytočne pútali pozornosť. Máme na mysli červenú, neónovo ružovú, neónovo žltú a pod. Voľte skôr decentné farby. Na krst sa hodia bledo ružové šaty, béžové, marhuľkové, fialkové, či modré. Vyhnite sa priesvitným materiálom šiat napr. čipkované šaty bez spodničky nie sú vhodné na krstiny. Vyhnite sa tiež flitrom a výrazným aplikáciám na šatách. V jednoduchosti je krása.

Dĺžka šiat na krstiny

Šatami po kolená rozhodne nič nepokazíte. Vyvarujte sa príliš krátkym šatám a už vôbec nesiahajte po minišatách. Ak vás lákajú jednoduché dlhé šaty po zem, pokojne môžete siahnuť aj po tomto type šiat. Z našej ponuky vyberáme nasledovné:

Dlhé šaty na krst

Strih šiat na krstiny

Výber strihu šiat na akúkoľvek udalosť, by mal byť vždy podmienený typom vašej postavy. Vo všeobecnosti však platí, že šatami strihaným pod prsiami, ktoré sa smerom na dol rozširujú do tvaru písmena A, nič nepokazíte. Tento strih pristane každému typu ženskej postavy. Prekryje drobné nedokonalosti v partii bokov, či stehien a zvýrazní pás, pre dokonalú ženskú postavu v tvare presýpacích hodín. Strihom šiat sme sa venovali už vo viacerých článkoch, ak vás táto téma zaujíma, odporúčame vám prečítať si:

Výstrih na šatách na krst

Pri výbere šiat na krstiny dbajte na to, aby nemali hlboký výstrih a nepôsobili tak vyzývavo. Siahnite po šatách s jemným lodičkovým, či véčkovým výstrihom, prípadne vyberajte šaty bez výstrihu, teda so zahaleným dekoltom.

Krátke šaty vhodné na krst

Doplnky k šatám na krstiny

Pri výbere doplnkov k šatám na krstiny myslite na to, že menej je niekedy viac.

  • Topánky voľte také, v ktorých sa budete cítiť pohodlne a budú ladiť s vašim výsledným výzorom. Vyhnite sa príliš vysokým topánkam s ihličkovým opätkom. Siahnite skôr po nižších opätkoch do 8 cm.
  • V prípade, že budete mať odhalené nohy, nezabudnite na jemné silónové pančušky, ktoré farbu nôh zjednotia a dodajú správny punc elegantnosti vášmu krstinovému outfitu.
  • Kabelku zvoľte menšiu alebo stredne veľkú. Vyhnite sa malým plesovým kabelkám alebo veľkým tzv. nákupným kabelkám. Trendy sú listové kabelky, či malé „aktovky“.
  • Šperky vyberajte striedmo. Jednoduchými perličkami určite nič nepokazíte. V prípade, že si oblečiete jednoduché šaty, môžete siahnuť aj po výraznejších šperkoch, no dajte si pozor na to, aby nepútali až prílišnú pozornosť.
  • Šatka, bolerko, svetrík, kabátik, sako, či kardigán, by vo vašom outfite na krstiny nemal chýbať v prípade, že si plánujete obliecť šaty bez ramienok alebo s úzkymi ramienkami.

Veríme, že budete na krstinách vášho krstniatka, či bábätka krásna. Radi vám pomôžeme s výberom tých správnych šiat, stačí nás kontaktovať. U nás si môžete krásne šaty na krstiny kúpiť alebo požičať.