×
+421 904 258 332
(Tel: Po-Pia: 10-18hod So:9-12hod)
kontakt@krasne-saty.sk
Menu

Farby roka 2016, ako stvorené pre svadobčanky

„Chystám sa na svadbu a mám dilemu. Akú farbu šiat mám zvoliť?“ Našli ste sa v predošlej vete? Tento článok je ako stvorený pre vás. Výber správnej farby šiat nie je jednoduchý a už vôbec nie, ak ide o šaty na tak dôležitú spoločenskú udalosť akou je svadba. Rok 2016 sa nesie v znamení dvoch pastelových farieb, ktoré sú ako stvorené pre svadobných hostí, svadobné mamy, či družičky na svadbu. O aké farby ide?

Farby roku 2016 vo svete módy

Módne farby na rok 2016

Po prvýkrát sa stali farbou roka hneď dva farebné odtiene, ktoré predstavila svetovo najuznávanejšia spoločnosť zaoberajúca sa farbami – Pantone, ktorá ich určila na základe svojich podrobných interných analýz a v súčasnosti sú považované za TOP farby roka. V roku 2015 bola farbou roka prenikavá tmavá výrazná farba Marsala (bordová, vínovo červená farba). Rok 2016 sa nesie naopak v pastelových jemných farebných odtieňoch, ktorými sú:

  • Rose Quartz – odtieň pastelovej púdrovej staro ružovej farby, ktorá pôsobí romanticky, nevinne, žensky, pôvabne a zároveň krehko. Je ako stvorená pre šaty na svadbu.
  • Serenity jemne pastelový tón bledo modrej farby, je akýmsi protikladom k farbe Rose Quartz.

Prvá farba Rose Quartz bola vyhodnotená ako príliš ženská, takže k nej pribudla druhá farba Serenity, vhodná aj pre mužov. Teplá ružová farba a na druhej strane chladnejšia, ale stále jemná modrá farba, predstavujú dva protipóly, ktoré reflektujú relax, jednoduchosť, jemnosť, vnútorný pokoj mysle a mier.

Krátke spoločenské púdrové šaty na svadbu

Pastelové farby na svadbu

V módnom priemysle sú stále obľúbenejšími pastelové farby, o čom svedčia aj farby roka Rose Quartz a Serenity. Potešia každú romantickú dušu. Sú štýlové, trendy, in a dajú sa krásne kombinovať so striebornými, ale aj zlatými doplnkami. Dokonale ladia so sivou, fialovou, lososovou, korálovou a mnohými ďalšími farbami. Pastelové farby sú ako stvorené pre svadobný deň, ako farby šiat a iných odevov pre svadobných hostí. Jemná púdrová ružová a pastelová modrá farba krásne ladia s farbami, ktoré sú na svadbách zvyčajne v prevahe – s bielou, krémovou, fialovou či striebornou. Netreba zabúdať ani na minimalizmus – čím menej farebných odtieňov, tým lepšie. V prípade, že túžite po vzorovaných šatách stiahnite po kvetovaných vzoroch, či geometrických tvaroch, ktoré sú veľmi trendy.

Dlhé spoločenské púdrové ružové šaty na svadbu

Typy šiat vhodné pre svadobných hostí

Čo sa týka štýlu prevedenia a strihu šiat pre svadobné hostky dominantné na tohtoročnú letnú svadobnú sezónu sú – jemné padavé materiály, voľné kúsky strihané pod prsiami, ktoré sú pohodlné a príjemné na nosenie. Vzdušné modely šiat hrajú jednoducho prím. Ak zvolíte takýto typ šiat poďakuje sa vám rozhodne aj vaša pokožka, ktorá bude môcť bez problémov dýchať. Čoraz obľúbenejšie sú aj retro šaty, ktoré sú taktiež vhodné pre svadobných hostí a družičky. Vintage šaty v odtieni púdrovej ružovej a modrej pôsobia honosne, elegantne a neodolateľne. Veď posúďte sama.

Krátke vintage spoločenské púdrové šaty na svadbu

Doplnky k outfitom na svadbu

K spoločenským šatám na letnú svadbu môžete zvoliť klobúk, ktorý je v súčasnosti veľmi trendy. Podčiarknete ním svoj letný spoločenský svadobný outfit a určite oceníte aj jeho praktickú časť počas slnečných dní na záhradnej svadbe.

Dlhé spoločenské púdrové modré šaty na svadbu

Ktorá farba šiat je pre vás tá naj?

Ak už si vyberiete šaty akejkoľvek farby, budete vždy krásna. Verte nám, vystihuje to aj citát od famóznej Audrey Hepburn: „Krása ženy nie je v šatách, ktoré nosí, v postave, ktorú má alebo v spôsobe, akým si češe vlasy. Krása ženy musí byť vidieť v jej očiach, pretože tie sú dverami do jej srdca, miesta, kde sídli láska.“

V prípade, že máte záujem o odbornú radu pri výbere šiat alebo sa vám páčia niektoré šaty z našej ponuky, určite nás kedykoľvek kontaktujte. Radi vám pomôžeme zostaviť dokonalý svadobný outfit. Tím Krásne-šaty.sk.