×
+421 904 258 332
(Tel: Po-Pia: 10-18hod So:9-12hod)
kontakt@krasne-saty.sk
Menu

Šaty pre nevestu po polnoci – 6 zodpovedaných otázok

Popolnočné šaty, svadobné šaty na prezlečenie, šaty pre nevestu po polnoci, akokoľvek ich nazveme alebo nazývate, stále ide presne o tie krásne šaty, ktoré odľahčia nevesty od nádherných, no zvyčajne menej pohodlných svadobných šiat. Popolnočné šaty sú menej sťahujúce, ľahšie, vzdušnejšie a pohodlnejšie. Umožňujú pohyb a pohodlie pre nevesty až do skorých ranných hodín. Stojíte aj vy pred otázkou „Aké šaty si vybrať na prezlečenie po polnoci?“. Radi vám pomôžeme, aby ste na svojej svadbe žiarili aj po polnoci. 🙂

1. Dlhé alebo krátke popolnočné šaty?

Neexistuje správna odpoveď. Všetko závisí na vašich preferenciách a štýle, v ktorom chcete niesť svoj svadobný outfit po polnoci. V prípade, že sa na svadbe plánujete baviť vo veľkom štýle, zvoľte po polnoci radšej krátke šaty, ktoré vás nebudú obmedzovať pri tancovaní a budete sa v nich cítiť naozaj pohodlne. Ak si však chcete užiť vašu svadobnú zábavu v šatách, ktoré sa nehodia na každú spoločenskú udalosť zvoľte dlhé popolnočné šaty, budete tak vyzerať ako elegantná dáma. Dbajte však na to, aby ste sa v nich cítili naozaj pohodlne. My pre vás vyberáme z našej ponuky tieto dlhé a krátke pohodlné popolnočné šaty.

Dlhé a krátke popolnočné šaty

2. Šaty akého strihu sa hodia po polnoci?

Ďalšie dôležité rozhodnutie sa týka strihu šiat vhodných po polnoci. Vybrať si voľné popolnočné šaty alebo šaty lemujúce krivky vašej postavy? Opäť je to na vás a tom, v akých šatách sa cítite pohodlnejšie. Taktiež nezabudnite strih prispôsobiť vašej postave tak, aby jej lichotil a zvýrazňoval vaše prednosti. Tejto problematike sme sa bližšie venovali v článku Ako si správne vybrať šaty (nielen) na stužkovú. Zo skúseností vám môžeme poradiť, aby ste si vybrali také popolnočné šaty, ktoré sú skôr voľnejšieho strihu, napr. šaty strihané pod prsiami.

Popolnočné šaty v rôznych strihoch

3. Po polnoci koktejlky alebo šaty ála princezná?

V prípade šiat po polnoci sa ďalej môžete rozhodovať o rôznych typoch, môže ísť o koktejlové spoločenské šaty, ktoré sú vhodné najmä pri menších svadbách, ktoré sa nesú v menej luxusnom štýle, ide napr. o záhradné svadby, či svadby na vidieku. Ak však plánujete veľkú, luxusnú svadbu, na ktorej sa chcete cítiť ako princezná aj po polnoci, určite zvoľte za popolnočné šaty také, ktoré budú podobné vašim svadobným šatám. Zvoľte však inú farbu, trendy sú popolnočné šaty s kvetinovým vzorom.

Princeznovské a koktejlové popolnočné šaty

4. Akej farby zvoliť popolnočné šaty?

Ak ste romantická duša zvoľte farby v jemných odtieňoch ružovej, či fialovej farby. Ak ste naopak extravagantnejšia a máte rada výrazné farebné kúsky nebojte sa ísť aj do živších, sýtych odtieňov žltej, modrej, či zelenej farby. Svoje popolnočné šaty môžete zladiť aj do farebného štýlu svadobnej výzdoby a doplnkov. Dosiahnete tak jednotný štýl a dizajn svadby, aj po polnoci.

Farebné popolnočné šaty

5. Sú vhodné čipkované alebo vzorované šaty aj po polnoci?

Jednoznačne áno. Čo môže byť viac romantické a svadobné, ako čipkované šaty alebo šaty s kvetovaným vzorom? Asi nič. Práve preto sa nebojte po polnoci vhupnúť do šiat, ktoré budú obzvláštnené a doplnené čipkov. Vítaná je samozrejme aj čipka v inej farbe, ktorá váš jedinečný popolnočný outfit len podčiarkne. Čo sa týka vzorov  trendy sú najmä kvetované šaty, či šaty s jemnými ornamentami.

Romantické popolnočné šaty s čipkov a kvetmi

6. Aké doplnky zvoliť k popolnočným šatám?

Nevesta si môže po polnoci nechať doplnky, ktoré mala po celý svadobný deň. Podstatné však je, aby sa hodili k popolnočnému outfitu a krásne ho dopĺňali. Môže ísť o šperky alebo bižutériu (náramok, náhrdelník a náušnice) a tiež o štólu či bolerko. V prípade, že sa vám nehodia k šatám vaše svadobné črievičky nezabudnite zohnať iné a po polnoci sa prezujte, možno aj do niečoho pohodlnejšieho. 😉

Krásne popolnočné šaty s doplnkami