×
+421 904 258 332
(Tel: Po-Pia: 10-18hod So:9-12hod)
kontakt@krasne-saty.sk
Menu

Spoločenské šaty do divadla, podľa dress code

Oficiálne je tu jeseň, ročné obdobie ako stvorené na čítanie kníh a kultúrne vyžitie sa. Vybrať sa do divadla, preto nie je žiadnym prekvapením. Ak nepatríte medzi dámy, ktoré často navštevujú divadlá, môže vás táto udalosť znepokojiť. Typické pre ženy: „Čo si mám obliecť? Veď ja si nemám čo obliecť!“. Poradíme Vám, aké spoločenské šaty sú do divadla vhodné a naopak, po ktorých radšej nesiahajte.

Krásne spoločenské šaty do divadla

Divadlá navštevujeme čoraz menej

Návšteva divadla bola v minulosti významnou spoločenskou udalosťou, na ktorú si ľudia volili špeciálne odevy. Do divadla v súčasnosti zavítame zvyčajne len niekoľkokrát do roka, tak nech naša vizáž stojí za to. 😉 Obliekanie sa divákov sa stáva čoraz benevolentnejším. My sme však za to, že základom je:

  1. cítiť sa dobre,
  2. vyzerať upravene a
  3. byť za dámu.

Vhodnosť určitého typu šiat do divadla závisí nie len od typu divadla, ale aj druhu divadelného predstavenia. Inak sa môžete obliecť do Slovenského národného divadla na balet a inak do kultúrneho domu na komédiu.

Čomu sa vyvarovať?

Vyvarujte sa prehnane módnym kúskom, plesovým róbam, krátkym minišatám, minisukniam, rifliam, tričkám, či sandálkam. Zvoliť by ste mali tie najlepšie šaty, topánky a vhodne upraviť celkovú vizáž. Správne vybrané šaty na spoločenskú udalosť sú dôkazom vašej kultivovanosti.

Šaty do divadla na premiéru, balet, či operu

Ak sa chystáte na premiéru divadelného predstavenia alebo do divadla s dlhoročnou tradíciou, mali by ste sa porozhliadnuť po večerných šatách. Dlhé večerné šaty sú ako stvorené pre túto udalosť. Vhodné sú najmä večerné šaty v sýtych farbách – červené, tmavomodré, či bordové. Vyvarujte sa šatám s exotickými vzormi, či v neónových farbách. Šaty by Vám mali sadnúť ako uliate. Vďaka ich dĺžke môžete zakryť drobné nedostatky na postave a cítiť sa tak pohodlne po celý večer.

Dlhé spoločenské šaty do divadla

Šaty do divadla na činohru, muzikál, či komédiu

Ak sa chystáte do divadla na „uvoľnenejší a ľahší“ žáner z večerných šiat môžete upustiť. Pokojne môžete zvoliť krátke šaty, ideálne šaty tesne nad alebo pod kolená. Vašu dokonalú postavu zvýraznia púzdrové šaty a naopak, ak chcete prekryť drobné nedostatky vyberte si padavé šaty, či šaty strihané pod prsiami. Tie vám zamaskujú širšie boky, či väčšie bruško. Obľúbené sú tiež vintage šaty, ktoré pôsobia veľmi elegantne a žensky.

Vintage krátke šaty do divadla

Uzavretá špička a pančušky

Ísť do divadla s holými nohami sa rozhodne nehodí. Najlepšie spravíte, ak siahnete po pančuškách telovej, prípadne čiernej farby. Výber farby závisí od farby vašej pokožky a tiež typu šiat. K jemným romantickým šatám sa vám budú hodiť neutrálne silónky telovej farby a naopak k dlhým šatám v sýtych farbách čierne. Na nohy si obujte lodičky s uzatvorenou špičkou, ktoré vhodne doplnia váš outfit, či výškou predĺžia vaše nohy. Ak sa predsa len rozhodnete pre elegantné lodičky s otvorenou špičkou, dajte si pozor na to, aby vám nebol vidieť lem pančušiek.

Kabelka do divadla

Spoločenské šaty púzdrové do divadlaŽiadna kabelka pre nás ženy nie je dosť dosť veľká a dostatočne členitá. Pri výbere kabelky do divadla však tieto fakty nemusíte riešiť. Čím menšia kabelka, tým lepšie. Do divadla sa hodia večerné spoločenské kabelky. Medzi najobľúbenejšie patria listové kabelky, zladené do štýlu šiat. Nie je potrebné, aby kabelka ladila dokonale s topánkami. Dôležitý je celok.

Doplnky do divadla

Báť sa nemusíte výrazných šperkov, visiace náušnice sú vítané, ako aj žiarivé náhrdelníky, náramky, či prstene. Samozrejme všetko s mierou. Väčšinou stačí jeden výrazný kúsok. Doplnky majú váš outfit len doplniť, nie ho vytvoriť. Preto si ich výber nechajte až na koniec, teda po tom, čo budete vedieť, aké šaty budete mať oblečené. Predpokladáme však, že romantickým perličkovým náhrdelníkom a malými perličkami do uší nič nepokazíte.

S výberom vhodných šiat do divadla vám radi osobne pomôžeme v našom ateliéri v Bratislave alebo v Poprade, či prostredníctvom online chatu v našom e-shope. Zabezpečíme, aby ste na divadelné predstavenie prišli včas a krásne oblečená.