×
+421 904 258 332
(Tel: Po-Pia: 10-18hod So:9-12hod)
kontakt@krasne-saty.sk
Menu

Aké šaty si vybrať na ples?

Plesová sezóna je za rohom a to pre nás dámy znamená, milú povinnosť. Vybrať si tie najkrajšie plesové šaty, v ktorých pretancujeme celú noc. Na plese sa môžeme ukázať v tom najlepšom prevedení seba samých. Krásne večerné šaty, vysoké lodičky, upravené nechty, dokonalé doplnky, bezchybný make-up a krásny účes. Základom outfitu sú plesové šaty, s ich výberom vám preto radi pomôžeme, poznáme totiž trendy plesovej sezóny na rok 2017!

Šaty na ples 2016

Zažiarte na plese a vystúpte z komfortnej zóny

Plesová sezóna je zárukou zábavy na úrovni. Plesy 2017 sú tou správnou udalosťou, kde môžete aj vy zažiariť:

  • byť hviezdou a kráľovnou večera, tanečného parketu,
  • v priebehu jednej noci sa zmeniť zo sivej myšky na žiarivú bohyňu,
  • vymeniť šaty tmavých farieb za očarujúce a luxusné spoločenské plesové šaty v krásnych žiarivých farbách.

Dlhé večerné šaty

Dlhé alebo krátke šaty na ples?

Síce je doba uvoľnených mravov, no ples sa ešte stále považuje za vysoko formálnu udalosť. Je však rozdiel v tom, či sa chystáte na miestny ples alebo na ples na vyššej úrovni, napr. v divadle. Ak ste dostali pozvánku na ples a nie je v nej uvedené, akého dress code sa máte držať, vychádzajte z vlastného úsudku. Ak vám však smieme poradiť, v prípade dĺžky šiat voľte na ples jednoznačne dlhé plesové šaty. Ak však trváte na krátkych šatách, dbajte na to, aby v najkratšej možnej variante mali dĺžku tesne nad kolená.

Dlhé luxusné šaty

Trendy plesové šaty 2017

Najväčším trendom vo svete šiat na rok 2017 sú flitre, kamienky, nášivky, trblietavé aplikácie a hlavne čo najviac lesku. Žiarivé šaty, ktoré sa blýskajú, to je tá správna voľba na plesy v roku 2017. Čím žiarivejšie, tým lepšie. Viaceré žiarivé šaty obsahuje aj naša Kolekcia 2017, v ktorej si určite príde na svoje každá dáma.

Dlhé flitrované večerné šaty

Strih šiat na ples

Pri výbere tých správnych šiat na ples nezabudnite myslieť aj na svoje pohodlie. V šatách by ste sa mali cítiť pohodlne pri tanci, pri kráčaní, ale aj pri sedení a ochutnávaní všetkých tých dobrôt zo švédskych stolov. Vyberte si preto také šaty, ktoré vás nebudú príliš sťahovať a obmedzovať v pohybe. Ak máte dokonalú postavu nebojte sa šiat obopínajúcich telo, či šiat strihu presýpacích hodín. V prípade, že potrebujete prekryť drobné nedostatky postavy, dobre vám poslúžia šaty s rukávmi, strihané pod prsiami, či so sukňou do „A“. No nebojte sa aj odvážnejších strihov. Strihom šiat sa bližšie venujeme v článku Strihy spoločenských šiat – aký strih vám pristane?

Dlhé luxusné krásne šaty

Buďte ženská a pôvabná

Svoju ženskosť a pôvab podčiarknete drobnými rafinovanými detailami šiat. Voľte čisté línie, zaujímavé výstrihy, rafinovane odhalený chrbát, prípadne kombinácie rôznych materiálov.

Dlhé spoločenské šaty