Menu

Šaty na stužkovú 2016 / 2017

27. augusta 2016

Ako si vybrať šaty na stužkovú?

Krásne šaty na stužkovúBlíži sa ten krásny čas všetkých maturantov – stužková. Stužková je len raz za život a každé dievča chce vyzerať najkrajšie z triedy. Vhodné spoločenské šaty na stužkovú vedia krásu stužkárky, či partnerky na stužkovej podčiarknuť. Vraví sa, že šaty robia človeka a pri stužkovej toto príslovie platí dvojnásobne. Ako si teda vybrať správne šaty na stužkovú? (+ malý tip pre Vás stačí kliknúť na foto a dozviete sa viac)

1. šaty musia sadnúť ako uliate

Darmo si vyberiete šaty, ktoré sú krásne, no v obchode nemajú Vašu veľkosť. Nič nenechávajte na náhodu a nespoliehajte sa na to, že do stužkovej schudnete, či nebodaj nejaké to kilo do šiat priberiete. Šaty si pred kúpou poriadne vyskúšajte a uistite sa, že Vám sedia ako uliate. Pozor na dĺžku šiat, šírku v oblasti drieku a tiež na šírku šiat cez obvod hrudníka. Šaty Vám musia jednoducho sadnúť.

2. šaty musia vystihovať charakter

Ste romantická, či drsná rockerka? Stužková rozhodne nie je čas, aby ste sa hrali na niečo čo nie ste a cítili sa nepríjemne. Samozrejme určitú etiketu v podobe elegantného oblečenia a upraveného zovňajšku treba zachovať. Ste romantická a máte rada ružovú farbu? Nebojte sa staviť na princeznovské ružové dlhé šaty. Ste naopak drsňáčka a nemáte rada ružovú? Tak v tom prípade siahnite po šatách bordovej farby, či inej tmavšej farby, ktorá Vás vystihuje. Pre dokonalý vzhľad a vyžarovanie, musia šaty vystihovať Váš charakter.

saty-na-stuzkovu-vystihuju-vas-charakter

3. s výstrihom na šatách opatrne

Na stužkovú si vyberte také šaty, za ktoré sa v žiadnom prípade nebudete musieť pri pozeraní sa na video zo stužkovej hanbiť. Pozor na šaty s hlbokými výstrihmi, ktoré vedia narobiť nemalé módne trapasy. V súčasnosti sú veľmi žiadané šaty s lodičkovým výstrihom, bez výstrihu alebo s výstrihom, ktorý prekrýva tyl, či čipka. Tyl na výstrihoch šiat môže byť čistý alebo ozdobený kamienkami, či výšivkou. Fantázii sa pri výbere vhodných šiat na stužkovú medze nekladú.

Dlhé šaty na stužkovú

4. vhodná dĺžka šiat na stužkovú

Jednou z najčastejšie diskutovaných tém ohľadne výberu šiat na stužkovú, je ich dĺžka. Boli časy, kedy sa na stužkovú nosili výhradne dlhé šaty. Dnes už tomu tak nie je. Stále častejšie sú žiadané krátke šaty, ktoré sú menej obmedzujúce, pohodlnejšie a celkovo univerzálnejšie. Pozor však na minišaty, ktoré sa na stužkovú rozhodne nehodia. Povedzme si na rovinu, kedy si najbližšie oblečiete krásne dlhé spoločenské šaty, ktoré sú formálnejšie, ak nie na stužkovú? Pokiaľ nechodíte na plesy, tak pravdepodobne najskôr až na svoju svadbu. Našou voľbou na stužkovú sú preto dlhé padavé spoločenské šaty, z našej ponuky však vyberáme aj alternatívy:

Vhodná dĺžka šiat na stužkovú

5. stavte na pastelové farby, prípadne vzory

Pastelové farby sú hitom tohtoročnej sezóny. Inak tomu nebude ani na jeseň. Šatami v pastelových farbách rozhodne nič nepokazíte. Jemná ružová, modrá, fialková, marhuľková, či pistáciová farba je proste in. Ak však chcete byť výraznejšia nebojte sa ísť do vzorov. Trendy sú kvety – malé, veľké, farebné, či čiernobiele, jednoducho kvetovaný vzor je in.

Pastelové šaty na stužkovú

6. odhaľte bruško alebo chrbát

Ak patríte medzi slečny s ukážkovou postavičkou, aj na stužkovej môžete v rámci spoločenskej etikety zaujať. Šaty s holým bruškom sú stále obľúbenejšími najmä u mladších vekových kategórií a práve preto sú vhodné aj na stužkovú. Určite stojí za to si vyskúšať aj takýto druh šiat. Taktiež nezanevrite ani na šaty s holým chrbátom, ktoré dotvárajú punc elegantnosti. Hitom tohtoročnej sezóny sú práve spoločenské šaty s výrazným výstrihom na chrbáte.

Šaty na stužkovú

Aké šaty si vybrať na stužkovú?

V šatách na stužkovú sa musíte cítiť pohodlne a byť v nich sama sebou. Radi Vám pri výbere Vašich vysnívaných šiat pomôžeme. Príďte nás pozrieť do niektorých z našich ateliérov v Poprade alebo v Bratislave alebo navštívte náš e-shop Krásne-saty.sk sme presvedčený, že u nás si vyberie každá stužkárka.

Predchadzajúci článok

Čo si obliecť na krst
Blog

Čo si obliecť na krstiny?

Šaty pre krstnú mamu a mamičku na krstiny Privítanie bábätka je veľkou a radostnou udalosťou pre každú rodinu. Všetci a najmä mamička bábätka túžia po krásnom bezchybnom, príjemnom dni v […]

Nasledujúci článok

Stužková

Aké šaty vybrať na stužkovú pre mamu?

7 tipov pre mamy na stužkovú! Deň na ktorý všetci starší radi spomínajú a mladí sa naň s očakávaním tešia. Áno správne máme na mysli stužkovú. Táto oslava dospelosti je […]
Modely šiat na požičanie
Stužková

6 dôvodov prečo si požičať spoločenské šaty

Je pravda, že na každú udalosť túžite mať iné krásne spoločenské šaty? No chcete mať v šatníku miesto aj na iné kúsky? Bez problémov - šaty, vám požičiame.
Šaty pre postavu typu špendlík
Stužková

Ako si správne vybrať šaty (nielen) na stužkovú

Správny výber spoločenských, elegantných či svadobných šiat ovplyvňujú viaceré faktory, najdôležitejším však je typ vašej postavy. Zistite aká je tá vaša.
Stužková

Akcia stužková 2017 - pravidlá

Zľava 30% platí: 1. na zapožičanie šiat skladom 2. len pre stužkárky (neplatí pre partnerky stužkárov, stužkárske mamy) 3. plná výška požičovného musí byť uhradená do konca akcie
Stužková

Aké šaty vybrať na stužkovú pre mamu?

7 tipov pre mamy na stužkovú! Deň na ktorý všetci starší radi spomínajú a mladí sa naň s očakávaním tešia. Áno správne máme na mysli stužkovú. Táto oslava dospelosti je […]