Menu

Spoločenské šaty z pierok, zvodná originalita

27. októbra 2015
Svadobné šaty z pierok Krásne svadobné šaty s pierkami

Do sveta módy jednoznačne patria aj krásne spoločenské šaty z pierok

Nádherné jemné pierka nie sú v módnom dizajne žiadnym nováčikom. V súčasnosti ich môžeme nájsť na dlhých spoločenských šatách, svadobných šatách či na krátkych koktejlkách, dizajnéri ich veľmi radi používajú aj ako ozdoby na rôzne kostýmy, masky, klobúky alebo dokonca aj na náušničky a náhrdelníky. Jednoducho pierka majú vo svete módy svoje vyhradené miesto. Bolo perie vždy v kurze tak ako dnes? Aká história sa skrýva za týmito nežnými pierkami? Toto všetko a omnoho viac sa dočítate nižšie. 😉

Svadobné šaty z pierok

Pierka, pierka a ešte raz pierka!

Ak existuje nejaký trend, ktorý vyžaruje pôvab, magickosť, príťažlivosť či čaro a vyvoláva dych vyrážajúce a ohromujúce reakcie vždy, keď sa objaví (nie len na červenom koberci), tak jedným z nich je perie! Krásne dlhé alebo krátke spoločenské šaty ozdobené perím sú veľmi trendy kúskom. Častokrát sa objavujú aj na spomínanom červenom koberci u tých najväčších a najznámejších svetových celebrít. Malá ochutnávka pierkových spoločenských šiat z červeného koberca, nech sa páči.

Celebrity v spoločenských šatách z pierok

História „pierkového“ módneho trendu

V minulosti boli pierka určené výhradne pre sociálne vyššie postavené triedy a tiež pre kabaretné tanečnice, ktoré vďaka periu pôsobili zvodne a lákavo. Výsledkom je, že dnes je perie takmer všade, kde chcú ženy vyzerať neodolateľne.

Kedy a odkiaľ sa pierka objavili v móde?

  • Dá sa povedať, že perie sa do sveta módy dostalo už v stredoveku, v rokoch 1066 – 1482, kedy vysokopostavená vrstva spoločnosti začala svoje klobúky zdobiť pierkami. Týmto „doplnkom“ oznamovali svoj zámožný status.
  • Neskôr v 12. storočí sa pierka začali objavovať aj na krásnych benátskych maskách. Vzhľadom k tomu, že v stredoveku bola móda ovplyvňovaná predovšetkým kráľovskými dvormi, tak len tí najbohatší sa mohli obliekať „módne“.
  • V druhej polovici 15. storočia sa perie spolu s kožušinovými ozdobami stali súčasťou aristokratických šatníkov.
  • Avšak najväčší módny rozmach peria v móde nastal až na začiatku 18. storočia, a to vďaka elegantnému a zvodnému doplnku, ktorý aj v súčasnosti poznáme pod názvom boa šál.
  • „Pierkový boa ošiaľ“ trval až do konca 20. storočia, kedy sa začal objavovať aj u obyčajných žien či rôznych zabávačov.

Zatiaľ čo kabaretné tanečnice v Paríži boli odeté do extravagantných pierkových kúskov, preto aby pôsobili zvodne a sexy vo svojich kabaretných vystúpeniach, ženy z vysokej triedy používali pierka hlavne na stelesnenie svojej krehkosti.

Teraz však späť do súčasnosti

V dnešnej dobe, vďaka svetoznámym dizajnérom pierka opäť ožívajú a dostávajú sa na výslnie. Súčasné perie sa však nepoužíva len ako pridaná ozdoba na jednoduché klobúky alebo masky. Dizajnéri využili tento krásny univerzálny prvok a začali z peria šiť úžasné nie len spoločenské šaty. Okrem šiat v dnešnom módnom svete nachádzame aj rôzne pierkové náušnice, peňaženky či vesty. Svetoznáme značky ako Prada, Fendi či Burberry mali pierka niekoľkokrát zakomponované aj vo svojich módnych kolekciách.

Plesové spoločenské šaty

Spoločenské šaty s pierkami ála Krásne-šaty.sk

Ani my v Krásnych šatách nezabúdame sledovať aktuálne módne trendy a preto aj v našej ponuke spoločenských šiat nesmú pierkované šaty chýbať. Dlhé či krátke? V oboch dĺžkových variáciách sa nájde niekoľko šiat s pierkami. Pozrite si aktuálne modely, ktoré máme v ponuke a dokonca skladom.

Dlhé spoločenské šaty s pierkami

*** Luxusné béžové spoločenské šaty pokryté kamienkami a pierkami – S00564

Čo poviete na krásny model luxusných pierkových šiat vo veľmi obľúbenej kombinácii béžovej farby spolu s kamienkami, srdiečkovým výstrihom a samozrejme pierkami? My si myslíme, že je zaručene tou správnou voľbou pri výbere šiat podľa posledných módnych trendov. Okrem toho strih šiat krásne lemuje a tvaruje ženské krivky. Takže každá žena, s bezchybnou postavou v tomto modeli spoločenských šiat bude očarujúca na akejkoľvek spoločenskej udalosti.

*** Ružové spoločenské šaty s pierkami – S01075

Druhým luxusným pierkovaným modelom v našej ponuke sú nádherné sýto-ružové šaty, ktoré okrem toho, že majú jemne zdobený korzet štrasovými ligotajúcimi sa kamienkami, ako bonus tiež dokonale zvýrazňujú ženské krivky. Samotné pierka sú veľmi výraznou a vkusnou aplikáciou, ktorá šatám dodá ten správny akcent.

Krátke spoločenské šaty s pierkami

*** Exkluzívne krátke šaty s čiernymi pierkami – S00397

Tretím modelom spoločenských šiat s pierkami sú krátke koktejlové šaty zdobené nielen pierkami, ale aj stále aktuálnou a nikdy nestarnúcou čipkou, ktorá zahaľuje jedno rameno. Tieto krátke spoločenské šaty odporúčame hlavne mladým slečnám s ukážkovými nohami, ktoré by bol hriech zamaskovať pod dlhé krásne šaty.

*** Strapaté koktejlové šatôčky – S00602

A nakoniec aj v ružovom odtieni u nás nájdete krátke spoločenské šaty s pierkami. Pierka tvoria sukničku šiat, ktorá je v jemnom odtieni ružovej farby. Obľúbenosť čipky potvrdzuje fakt, že aj na tomto modeli čipka dotvára celkový dojem šiat, ktoré sú jednoznačne originálnym kúskom.

Predchadzajúci článok

Modely šiat na požičanie
Stužková

6 dôvodov prečo si požičať spoločenské šaty

Je pravda, že na každú udalosť túžite mať iné krásne spoločenské šaty? No chcete mať v šatníku miesto aj na iné kúsky? Bez problémov - šaty, vám požičiame.

Nasledujúci článok

Svadobné šaty 2016
Blog

Svadobné šaty na rok 2016 zo svetového móla

Svadobné šaty z kolekcie americkej návrhárky Claire, na rok 2016, ktoré predstavila v New Yorku na svadobnom veľtrhu, majú viacero zaujímavých prvkov.
Blog

Popolnočné šaty pre nevestu, aké si vybrať?

Popolnočné šaty pre nevestu, sú veľmi dôležité, aké si máte vybrať? Spísali sme pre vás 6 dôležitých rád a tipov, tak príjemné čítanie.
Ako vybrať svadobné šaty
Blog

Aké svadobné šaty si vybrať?

Aký typ svadobných šiat zvoliť? Svadobné prípravy v plnom prúde a vy ste sa dostali k výberu svadobných šiat? Super! Pre ženu a zároveň nevestu je to jeden zo zlomových […]
Krásne-šaty.sk v Bratislave
Blog

Krásne šaty majú ateliér v Bratislave

Krásne šaty už aj v Bratislave! Rozrastáme sa! K ateliéru na východe Slovenska v Poprade sme otvorili nový ateliér na západe, rovno v hlavnom meste – v Bratislave, na Krížnej ulici. […]
Stužková

Akcia stužková 2017 - pravidlá

Zľava 30% platí: 1. na zapožičanie šiat skladom 2. len pre stužkárky (neplatí pre partnerky stužkárov, stužkárske mamy) 3. plná výška požičovného musí byť uhradená do konca akcie
Blog

Ako vybrať šaty pre svadobnú mamu?

Aké šaty si mám obliecť? Budem svadobná mama Svadba je významná udalosť nie len pre mladomanželov, ale aj pre ich rodičov. Svadobné mamy zvyčajne pripisujú svadobnému dňu rovnakú vážnosť ako […]
Čím tmavšie vlasy tým svetlejšie šaty
Blog

Výber farby šiat, podľa farby vlasov

Aké šaty k blond, čiernym, hnedým, či ryšavým vlasom? Prečo by sme si neskomplikovali to, čo už je dosť komplikované, však? Jednotlivé kúsky v šatníku ladíme nie len medzi sebou, […]
Blog

Družičkovské trendy pre rok 2019

Vyzerá to, že dni kedy sa družičky obliekali rovnako sú pomaly, ale isto preč. Jeden strih, ktorý nikdy nepristane úplne všetkým nahrádzajú čím ďalej pestrejšie a rozmanitejšie kombinácie. Čím ďalej […]
Žltá farba vo svete módy a šiat
Blog

Energická žltá farba vo svete módy a šiat

Spoločenské šaty v žltej farbe, vďaka ktorým budete zaručene originálna. Ako na nás vplýva žltá farba na oblečení a aký odtieň si vybrať?
Blog

Ako vybrať šaty pre družičku?

Budem družička, aké šaty mám zvoliť? Družička je v poradí hneď druhá dáma na svadbe, na ktorú sa najviac upriamujú pohľady svadobných hostí. Šaty pre družičku musia byť jedným slovom […]
Dress code
Blog

Šaty na ples 2017

Aké šaty si vybrať na ples? Plesová sezóna je za rohom a to pre nás dámy znamená, milú povinnosť. Vybrať si tie najkrajšie plesové šaty, v ktorých pretancujeme celú noc. Na plese […]