×
+421 904 258 332
(Tel: Po-Pia: 10-18hod So:9-12hod)
kontakt@krasne-saty.sk
Menu

Top farby zo sveta módy a šiat

Vhodné farebné skombinovanie outfitu a výber trendy farebného kúsku je niekedy boj a dá nám každej zabrať. Naše zákazníčky si hneď po vstupe do ateliérov všímajú v prvom rade farby šiat. Taktiež pri voľbe filtrov v internetovom obchode volia najskôr farbu šiat. To nás priviedlo k tomu, aby sme vám priblížili top 10 módnych farieb jari, ktoré zostavili odborníci na módu v celosvetovom meradle. Tak poďme na to + malý tip pre vás, stačí ak kliknete na fotografie a dozviete sa viac o jednotlivých šatách. 🙂

Top farby v móde

Top módne farby

Jarný mix top farieb v móde zahŕňa farby, ktoré na nás pôsobia upokojujúco, navodzujú pocit tepla a sú zväčša v jemných farebných odtieňoch. Niektoré sú však aj kontrastné, ktoré môžu na prvý pohľad pôsobiť odvážne alebo pre niektoré dámy hravo. Najlepšie však spravíte, ak si šaty v daných farbách vyskúšate a posúdite samé. V našom blogu sa venujeme prioritne ženskej móde, no práve tento zoznam farieb je unisex – je určený tak ako pre dámsku módu, tak aj pre pánsku. Tak hor sa do inšpirovania.

Jasne žltá farba (Buttercup)

Jasne žltá farba kvetu Iskerník je jednou z kontrastných farieb tohtoročnej jari. Je žiarivá, trendy, vyžarujúca šťastie a prináša so sebou optimistickú náladu. Ak si oblečiete šaty jasne žltej farby verte, že rozjasníte deň každému s kým prídete do kontaktu.

Top farba jari Buttercup

Jasne červená slávnostná farba (Fiesta)

Je druhou vysoko energickou, slávnostnou a kontrastnou farbou jari. Umocňuje pocity vzrušenia a slobodného myslenia. Je energická a trendy. Ak si vyberiete červené šaty farby Fiesta verte, že budete neprehliadnuteľná a sexy.

Top farba jari Fiesta

Farba jasne zeleného záblesku (Green flash)

Vyzýva všetky dámy k tomu, aby sa nebáli kontrastných farieb. Práve vďaka nej sa môžete odlíšiť od všednosti farieb. Farba Green flash vyžaruje otvorenosť, vplyv prírody a pohodu. Ak siahnete po šatách v jasne zelenej farbe kombinovať ich môžete s ďalšími kontrastnými farbami, akými sú napr. jasne žltá alebo oranžová.

Top farba jari Green flash

Farba bledohnedej ľadovej kávy (Iced coffee)

Bledohnedá farba ľadovej kávy je jednou z top neutrálnych odtieňov v jarných kolekciách. Vyžaruje prirodzenosť, vyrovnanosť a nenápadnosť. Ak nerada vyčnievate z davu a máte rada minimalizmus jednoznačne siahnite po šatách bledohnedej až zlatistej farby.

Top farba jari Iced coffee

Bledo šedá farba s fialovým odtieňom (Lilac Grey)

Aj na jar potrebujeme mať v zálohe minimálne jednu trendy neutrálnu farby, ktorá má tóny šedej a bledo fialovej farby. Je inšpirovaná prírodou, keďže nádych fialovej farby môžeme hľadať v jarnom fialovom Orgováne, či Fialkách. Fialový odtieň dodáva šmrnc klasickému šedému odtieňu, takže šaty tejto farby na vás budú vyzerať krásne a pútavo.

Top farba jari Lilac gray

Nebíčkovo modrá farba (Limpet shell)

Táto síce bledo modrá ale jasná farba ponúka pocity čistoty, sviežosti a zároveň vyžaruje pokoj. Po oblečení šiat tejto farby nebudete chcieť siahnuť už po žiadnej inej. Pôsobí decente, nevtieravo a anjelsky čisto.

Top farba jari Linpet shell

Broskyňkovo oranžová farba (Peach echo)

Jemnejší broskyňový odtieň oranžovej farby vyžaruje teplo, nepôsobí agresívne, ale naopak upokojujúco. Umocňuje v nás pocit tepla. Tieto pocity chceme na jar vyžarovať každá, ak rozmýšľate nad šatami tejto farby smelo do toho, sú hitom tohtoročnej sezóny.

Top farba jari Peach echo

Bledoružová farba Ruženínu (Rose Quartz)

Jemná bledo ružovkastá farba prináša do módy pokoj a vyrovnanosť. Je farbou obľúbeného kameňa Ruženín, ktorý je kameňom nepodmienenej lásky a nekonečného mieru. Ak ste jemná dáma s duchom romantičky rozhodne siahnite po šatách v bledoružovej farbe.

Top farba jari Rose quartz

Bledomodrá farba vyrovnanosti (Serenity)

Tento príjemný odtieň modrej farby prináša opäť pocity pokoja, oddychu a čistoty. Táto farba však zároveň vyžaruje vyrovnanosť. Ak plánujete byť na spoločenskej udalosti aj vy neodolateľne vyrovnanou ženou siahnite práve po šatách vo farbe Serenity.

Top farba jari Serenity

Tmavomodrá námornícka farba (Snorkel blue)

Tmavší odtieň modrej farby sa nechal inšpirovať v námorníckej modrej, táto farba pôsobí povzbudzujúco a energicky. Je farbou dovolenky a oddychu najmä na mori. Ak ste dobrodružný typ, tak šaty tejto farby sú vhodné práve pre vás.

Top farba jari Snorkel blue

Pre ktorú z týchto krásnych top jarných farieb sa rozhodnete vy? Niekoľko desiatok modelov šiat z každej spomínanej farbe nájdete aj v našom e-shope www.krasne-saty.sk. Tak hor sa do vyberania. 😉