×
+421 904 258 332
(Tel: Po-Pia: 10-18hod So:9-12hod)
kontakt@krasne-saty.sk
Menu

Aké šaty k blond, čiernym, hnedým, či ryšavým vlasom?

Prečo by sme si neskomplikovali to, čo už je dosť komplikované, však? Jednotlivé kúsky v šatníku ladíme nie len medzi sebou, k svojej osobnosti, ale aj ku farbe pleti, či vlasov. Pripravili sme pre vás praktické tipy a triky na to, ako naplno využiť farbu vlasov vo svoj prospech. Vyťažiť z nej čo najviac a doladiť k vlasom celý outfit. Krásne šaty a vlasy idú od nepamäti ruka v ruke spolu. Ktosi múdry raz povedal, že: „šaty robia človeka“ a „vlasy sú korunou krásy“. 

Univerzálne pravidlá výberu farby šiat neexistujú

Výber farby šiat podľa farby vlasovPresné pravidlá pre výber správnej farby šiat k farebnému typu pleti, či vlasov neexistujú. Každá sme iná a jedinečná.

  • V rámci jedného farebného typu sú vždy rozdiely, či už v pomere teplých a chladných pigmentov, alebo tiež v miere tmavosti a kontrastu.
  • Taktiež záleží na veku. Čím viac šedín máte, tým je potrebnejšie zohľadniť silu farby. Čím bledšie vlasy = tým intenzívnejšie farby šiat.
  • Záleží tiež na spôsobe zafarbenia vlasov, či máte prirodzenú farbu, celoplošne zafarbené vlasy, melír, prípadne ombré. Technika výrazne ovplyvňuje dojem, akým vlasy pôsobia a tým ovplyvňuje aj mieru kontrastu. Teda opäť, čím svetlejšie vlasy = tým kontrastnejšie a výraznejšie farby šiat.

Na základe našich dlhoročných skúseností so správnym výberom šiat pre rôzne typy dám, sme pre Vás zostavili osvedčené tipy na výber farby šiat, na základe farby vlasov.

Blond vlasy

Na dámach s blond vlasmi najkrajšie vyniknú šaty vo výrazných sýtych farbách. Najmä ružové, modré, červené, zelené, či khaki. Jemnému farebnému odtieňu vlasov dodajú ten správny šmrnc. Vyhnúť by ste sa však mali šatám žltej farby, oranžovej, či béžovej. Takéto farebné odtiene, by na vás zanikli a farba šiat, by sa zlievala s farbou vlasov.

Tmavšie šaty k svetlým vlasom

Čierne vlasy

Podčiarknuť výraznú čiernu farbu vlasov je s tými správnymi šatami naozaj jednoduché. Stačí, ak siahnete po kontrastných farbách, vďaka ktorým docielite svieži a rozjasnený vzhľad. Čím tmavšie vlasy máte, tým svetlejšie farebné odtiene na šatách vám pristanú. My vám odporúčame biele šaty, svetlo ružové, či bledo modré. Ak patríte medzi čiernovlásky, ktoré rady pútajú pozornosť, hľadajte červené, výrazné ružové alebo ohnivo oranžové šaty. Tieto odtiene zabezpečia, že budete stredobodom pozornosti.

Čím tmavšie vlasy tým svetlejšie šaty

Hnedé vlasy

Väčšina dám, ktoré si nezvyknú farbiť vlasy, má svoju prirodzenú farbu vlasov hnedú. K hnedým vlasom najviac pristanú šaty v ružovej, fialovej, fuchsiovej, či béžovej farbe. Pre dámy s hnedými vlasmi je však charakteristické, že si môžu dovoliť experimentovať s farbami a farebnými kombináciami oblečenia, keďže hnedé vlasy sú menej výrazné ako ryšavé, blond, či čierne.

Farby šiat k hnedým vlasom

Ryšavé vlasy

Snáď najobľúbenejšou a najintenzívnejšou farbou vlasov je ryšavá. Ryšavkám najviac pristane tyrkysová farba, ktorá vytvára s oranžovo-červenými vlasmi ten správny kontrast. Okrem tyrkysovej je vhodná aj modrá, bordová, horčicová, hnedá, lososová, či zelená.

Výrazné ryšavé vlasy - výrazné šaty

Farby sú zrkadlom našej duše, osobnosti a tiež aktuálnych nálad, pocitov a túžob. Nezabúdajte však na to, že sa nemusíte riadiť výlučne overenými farebnými kombináciami šiat a farieb vlasov. Najdôležitejšie je, aby ste sa v šatách cítili pohodlne a s ich farbou boli stotožnené. Ak potrebujete s výberom poradiť, môžete s nami počítať. Či už online cez chat, e-mailom alebo osobne na niektorej z našich pobočiek. Nájdete nás v Poprade a v Bratislave na Krížnej 17.