×
+421 904 258 332
(Tel: Po-Pia: 10-18hod So:9-12hod)
kontakt@krasne-saty.sk
Menu

Tipy a triky na zamaskovanie nedokonalostí postavy

Poznáme to každá. Večne s niečím nespokojné. Raz máme veľké brucho, inokedy stehná, zadok, široké ramená, malé prsia a takto by sme mohli pokračovať ešte veľmi dlho… Pripravili sme pre Vás preto praktické tipy a triky na to, ako šikovne zamaskovať nedokonalosti na postave. Využime svoje prednosti. Chybičky, ktoré nám prekážajú zamaskujme tak, aby sme boli so sebou maximálne spokojné. (pozn. stačí kliknúť na ktorúkoľvek fotografiu a dozviete sa viac)

Spoločenské šaty pre všetky typy postáv

Spoločenské šaty pre ženy so širokými bokmi

Ako zamaskovať široké boky? Boky sú jedným zo symbolov krásy ženského tela. Niekedy sú však širšie a väčšie ako by sme my dámy chceli. Spoločenské šaty sú ten pravý kúsok v šatníku, ktorý vie zamaskovať boky a zvýrazniť ostatné ženské partie. Šaty áčkového strihu, strihané pod prsiami, dajú vyznieť vášmu drieku a na druhej strane potlačia šírku bokov. Nadýchaná sukňa s dĺžkou nad kolená prirodzene zakryje kritické partie. Vhodné sú aj retro šaty s nadýchanou sukňou a zvýrazneným pásom. Šaty prepásané v drieku postavu opticky predelia a zároveň predĺžia. Dokonalú vizáž podčiarknu korzetový strih šiat, ktorý efektne podvihne prsia.

Retro vintage šaty

Spoločenské šaty pre postavu s útlymi bokmi

Niektoré dámy trápia naopak útle boky. Zoženštiť si postavu a rozšíriť boky je možné vďaka viacerým strihom šiat. Peplum šaty opticky boky rozšíria a zároveň nechajú vyznieť štíhle stehná. Vhodné sú tiež šaty s nazberkanou sukňou, či s rôznymi aplikáciami najmä v oblasti bokov. Stále trendy sú aj nevšedné pierkové šaty, ktoré opticky postavu v tomto prípade žiadane rozšíria.

Spoločenské šaty na útle boky

Spoločenské šaty pre ženy s malými prsiami

Vhodný výber šiat dokáže opticky zväčšiť aj tie najdrobnejšie prsia. Aj dámy s „Áčkami“ môžu mať krásne ženské krivky. Pre vytvorenie objemu pŕs sú vhodné šaty s rôznymi aplikáciami na prsiach, volánikmi, či s využitím plisovania. Objem prsiam dodá aj výrazný vzor. Stačí, ak sa porozhliadnete po šatách, ktoré majú výrazný vzor v oblasti pása, či pŕs, doplnený jednofarebnou sukňou. Prirodzený tvar pŕs a pekný výstrih podčiarknu korzetové šaty, ktoré dokážu pekne vytvarovať a zabezpečiť push up efekt.

Spoločenské šaty pre ženy s malými prsiami

Spoločenské šaty pre ženy s veľkými prsiami

Máte opačný problém a trápia Vás veľké prsia? Pri výbere šiat by ste sa mali zamerať na spoločenské šaty so strihmi, ktoré prsia skôr potláčajú ako zvýrazňujú. Ak však chcete prsia naopak zvýrazniť, určite siahnite po puzdrových prípadne korzetových šatách. Bandážové strihy šiat dokážu väčšie prsia pekne vytvarovať a zabezpečiť ich pevnosť. Ak však na prsia nechcete upozorňovať môžete siahnuť po šatách z ľahkých materiálov. Vhodný je napr. šifón, či hodváb. Takéto šaty výrazný dekolt zjemnia.

Spoločenské šaty pre ženy s veľkými prsiami

Spoločenské šaty pre ženy s útlymi ramenami

Niektoré z nás trápia útle plecia. Plecia však dokážeme veľmi jednoducho a efektne zamaskovať. Stačí sa porozhliadnuť po šatách prekrývajúcich ramená. Šaty s rukávmi na ramenách sú vhodné aj pre staršie dámy a na spoločenské udalosti akými sú napr. promócie. Siahnuť môžete aj po jemných vypchávkach na pleciach. Pozor však, aby váš výsledný outfit nakoniec neevokoval 80-te roky, kedy to v spoločenských odevoch vypchávkami len tak prekypovalo. Menej je niekedy viac a platí to opäť aj v tomto prípade.

Spoločenské šaty s prekrytými ramenami

Spoločenské šaty pre ženy so širokými ramenami

Hrubé paže a široké ramená vedia mnohé z nás potrápiť, najmä pri výbere nežných spoločenských šiat. Najvhodnejšie šaty, pre zamaskovanie týchto nedokonalostí sú také, ktoré majú rukávy z jemnej čipky alebo šifónu. Jemné materiály a čipka na ramenách nepridávajú na objeme a zároveň majú schopnosť prekryť mohutnejšie paže. Spoločenské šaty s čipkou na rukávoch vyzerajú veľmi luxusne, elegantne a lichotia každej ženskej postave.

Elegantné šaty maskujúce široké ramená a paže

Spoločenské šaty maskujúce väčšie bruško

Asi sa zhodneme, že väčšinu z nás trápi väčšie bruško. Práve šaty sú typom oblečenia, ktoré dokážu bruško efektne skryť. Treba si však správne vybrať. Vhodné sú najmä splývavé šaty, šaty z ľahkých padavých materiálov alebo tiež spoločenské modely strihané tesne pod prsiami. Nemusíte tak siahať po žiadnom sťahujúcom prádle a ani sa stále kontrolovať, či máte bruško uvolnené alebo stiahnuté.

Spoločenské šaty maskujúce bruško

Verím, že Vám naše praktické tipy a triky pre výbere spoločenských šiat pomôžu. Prípadne sa nám ozvite a my Vám radi pomôžeme s výberom takých šiat, ktoré budú maximálne lichotiť vašej postave.