×
+421 904 258 332
(Tel: Po-Pia: 10-18hod So:9-12hod)
kontakt@krasne-saty.sk
Menu

Energia, entuziazmus, vášeň, zmyselnosť v červenej farbe!

Vraví sa, že farby nevplývajú len na nás samých, na našu náladu, ale taktiež aj na ľudí, s ktorými prichádzame do styku. Beriete tento fakt do úvahy, keď stojíte ráno pred Vaším šatníkom a rozhodujete sa aký outfit zvolíte? Alebo si obliekate to čo sa páči Vám, v čom sa cítite dobre a pohodlne? Každá z nás má vo svojom šatníku jednu alebo niekoľko prevládajúcich farieb, v ktorých sa cítime najlepšie a nosíme ich oveľa častejšie ako iné farby. Ružová, žltá, béžová alebo čierna? Každá z farieb má svoj význam, každá o sebe niečo vypovedá a možno o tom ani neviete.

Čo znamenajú jednotlivé farby

Farby predstavujú emócie! Farby šiat a oblečenia dokážu doslova čarovať s ľudskou psychikou. Vďaka farbám, ktoré nosíme alebo ktorými sme obklopené, sa môžeme cítiť šťastne, plné elánu či bezstarostne. Sú však aj farby, ktoré na nás a našu náladu vplývajú negatívne a pochmúrne. Rozhodla som sa preto, že pripravím sériu článkov zameraných práve na jednotlivé farby vo svete módy a šiat. Postupne rozoberiem každú farbu, zistíte tak, ktorá čo znamená a pre koho je vhodná. Na základe toho sa vám bude jednoduchšie vyberať z množstva rôznych farebných prevedení šiat. 🙂

Začíname červenou farbou!

Červená farba

Ako by som len začala. Existuje veľa slov, ktorými by sa červená farba dala popísať. Energická, výrazná, vzrušujúca, agresívna, nadchýnajúca, osobitá, nápadná, prenikavá, dynamická, vitálna, impulzívna a samozrejme aj erotická… Jednoducho povedané, červená farba je farbou, ktorá dokáže asi najviac upútať pozornosť. A nielen ženskú. 😉 Už dávnejšie som čítala jeden článok, ktorý opisoval výskum farieb. O červenej farbe sa tam písalo, že je farbou lásky a vášne. S týmto súhlasím, veď prečo by inak boli všetky srdiečka a valentínske darčeky ladené do červenej farby? Čo bolo ale veľmi zaujímavé bol fakt, že červená farba je pre mužské pohlavie akousi návnadou či dokonca vábidlom. Ešte viac zarážajúce bolo aj to, že zvýšený záujem zo strany mužov majú tie ženy, ktoré majú napr. aj na Facebooku profilovú fotku, na ktorej majú na sebe oblečené červené šaty. Celkom zaujímavé, čo poviete? 🙂

Zmyselne, sexy a vášnivo!

Túžite byť stredobodom pozornosti, vytŕčať z davu, chcete aby každý pohľad spočinul len a len na Vás? Chcete sa cítiť odvážne, zmyselne, sexy a vášnivo zároveň? Ak ste odpovedali na tieto otázky ÁNO, tak potom červená farba šiat je presne pre Vás a bude Vám vyhovovať. V červených šatách je totiž máloktorá žena prehliadnuteľná.

Červené krásne šaty

Berte však do úvahy aj to, kam sa v červenom outfite chystáte. Ak máte nejaké dôležité pracovné stretnutie, pohovor do práce, rokovanie prípadne konfrontáciu, šaty v červenej farbe môžu na druhých ľudí pôsobiť negatívne. Ak sa však chystáte na svadbu, ples, čaká vás stužková alebo iná spoločenská udalosť, ktorá si vyžaduje špeciálny (nóbl) „dresscode“, nemusíte sa šiat v červenej farbe vôbec obávať.

Dôležité je nájsť správny odtieň!

Červené krásne dlhé šatyVedeli ste, že podľa módnych návrhov je práve červená farba farbou, ktorá pristane každej žene? Dôležité je, aby ste našli ten správny odtieň červenej. Do úvahy pritom treba brať farbu

vašich vlasov, očí a tiež pleti.

  • Ak ste obdarované čiernou havraňou hrivou alebo máte tmavšie hnedé vlasy, tmavšiu pleť a gaštanovo hnedé oči, tak pre Vás je vhodný odtieň sýto až ohnivo červenej farby.
  • Svetlejšie a jemnejšie odtiene červenej farby sú vhodné skôr pre dámy a slečny, ktoré sú síce brunetky, ale majú iné ako hnedé oči alebo potom taktiež pre blondínky so zelenými, modrými alebo sivými očami.
  • No a poslednou skupinkou žien nám ostali už len ryšavky, ktoré by mali siahať skôr po červeno-oranžovej farbe.

Pozor na množstvo!

Chystáte sa niekam do spoločnosti a rozhodli ste sa siahnuť po šatách červenej farby? Majte na mysli staré zlaté pravidlo, ktoré hovorí: „Menej je niekedy viac.“. Nesnažte sa úplne celý outfit zladiť do červenej – červené dlhé či krátke šaty, červené doplnky (kabelka, náušničky, náhrdelník, náramok…), červené lodičky, dokonca aj červený lak na nechtoch a červený rúž na perách. Pred takýmto niečím si dajte červenú STOPKU. Nechcete predsa vyzerať lacno, gýčovo a na posmech. V prípade, že dominantným červeným prvkom Vášho outfitu budú červené šaty, doplnky odporúčam skôr ladiť do iných farebných odtieňov. Napríklad červené šaty vyzerajú veľmi pekne v kombinácii so zlatou alebo čiernou farbou.

Červené šaty sú krásne šaty!

Nebojte sa červenej, ak viete ako ju nosiť a neprepísknuť to s ňou, tak určite si do svojich šatníkov zadovážte nejaké tie kúsky v červených farbách. Čo tak napríklad šaty od nás, v ktorých určite zažiarite! Garantujem Vám, že oči nejednej ženy a muža spočinú na Vás. 🙂 Ponúkame vám mnohé krásne červené šaty, veď posúďte sami. 😉

Červené zmyselné krásne šaty